Poprawność polityczna w polskich szkołach

Opublikowano: 02.05.2009 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 727

W marcu tego roku miało miejsce znamienne wydarzenie w będzińskim Gimnazjum nr 3, które zostało przemilczane przez większość polskojęzycznych mediów. Z wizytą do tego gimnazjum przybył konsul Izraela Amin Tarik. Wchodząc na spotkanie z konsulem uczeń drugiej klasy wykrzyknął hasło „Palestyna jest wolna!”. Niemal natychmiast zareagował naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego w Będzinie, pan Adam Szydłowski, który rzucił się w kierunku chłopca chwytając go i potrząsając, a jedna z nauczycielek skomentowała całe zajście:

„Nie ma się co dziwić, to przecież pół-Polak, pół-Arab!”

Nastolatkowi grożono zgłoszeniem sprawy na policję i odesłaniem do ośrodka wychowawczego, a całemu spektaklowi przyglądał się bezradnie prezydent Będzina, pan Radosław Baran, a także dyrekcja szkoły.

Nastolatek został publicznie zaatakowany, wykpiony i straszony za to, że ośmielił się wygłosić pewien pogląd tylko dlatego, że był to pogląd niezgodny z kanonem poprawności politycznej, w myśl której powszechnie uznaje się, że winni konfliktu na Bliskim Wschodzie są Palestyńczycy, którzy atakują niewinnych Żydów. Każdy kto śmie mieć odmienny pogląd musi zostać uznanym za antysemitę i spotkać się z represjami demokratycznego państwa. Nawet jeśli okrzyk nastolatka byłby zwykłym wygłupem, a nie manifestacją poglądów to reakcja z jaką się spotkał była zwykłym skandalem.

Nasuwa się jedno pytanie, czy zachowanie nauczycielki i urzędników miejskich nie było zwykłym rasizmem? Wszak określenie „Nie ma się co dziwić, to przecież pół-Polak, pół-Arab!” ma wydźwięk jednoznacznie pejoratywny.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia niedawno, gdy podczas spotkania z innym dostojnikiem państwa izraelskiego w Warszawie na salę weszła grupa anarchistów (jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich lewackich ruchów w tym również wszelkiej maści anarchistów), którzy rozwinęli transparent i wznosili antyizraelskiej okrzyki. Ich manifestacja spotkała się ze zdecydowaną i brutalną interwencją izraelskiej ochrony, której na pomoc przyszły polskie służby porządkowe. W ten sposób w demokratycznych państwach krzewi się ideę wolności słowa i przekonań politycznych.

Z podobną wolnością słowa mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Dzisiaj na naszych oczach historia serwuje nam powtórkę z „rozrywki”. Za głoszenie pewnych poglądów, haseł, czy interpretacji i teorii historycznych można trafić za kratki, podczas gdy kłamstwa służące utrwalaniu poprawnej politycznie i ideologicznie historii są czymś wręcz naturalnym. Zastanówmy się czy przypadkiem w tym pędzie do krzewienia wolności nie zeszliśmy już na drogę wytyczoną przez Stalina i Hitlera, na której możliwa jest wolność, ale tylko dla myślących w sposób serwowany przez reżim, tym razem demokratyczny.

Autor: lesiu
Źródło: Niepoprawni


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Fenix 02.05.2009 09:25

  Hehehe 🙂 więcj trzeba nam takich odwaznych i myslących; w prawdzie ! Kiedy zaczniemy walić w nich butami ;w tę zgraję załganych politykierów !

 2. Raptor 02.05.2009 10:20

  Palestyna jest wolna!
  Nie ma się co dziwić, pani nauczycielka to przecież pół-Polka, pół-Żydówka 🙂

  Lesiu, wytłumacz mi tylko czemu łączysz anarchizm z lewackim ruchem (wyrażenie to ma wydźwięk wyraźnie pejoratywny)?

 3. realtek 02.05.2009 11:17

  A co można powiedzieć o konferencji Durban II, przeciwko której oponowała UE? Albo o zapisie w którymś z euroPejskich traktatów mówicącym, o załkowitym zaniechaniu jakiejkowiek krytyki Izraela?

 4. przyjazny emigrant 02.05.2009 12:41

  ha ha ha. to wszystko farsa żydowska i wymuszony na demokratycznych państwach sposób myślenia, że żydzi są nie winni. a wiecie kto finansował obie strony walczące podczas drugiej wojny światowej? Rotschildowie np. A nie jest to przypadkiem żydowskie nazwisko? no i mamy. Prze holokaust, teraz nie wolno nam mowić źle o żydach. A czy wiecie, ze nie są oni nawet narodem wybranym? Dlaczego? Ponieważ Bóg kocha nas wszystkich jednakowo i dlatego, nie będzie faworyzował żadnej narodowości.

 5. koń by się uśmiał 02.05.2009 15:09

  “(jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich lewackich ruchów w tym również wszelkiej maści anarchistów)”

  A ja jestem przeciwnikiem wszelkiej maści ugrupowaniom zrzeszającym zbrodniarzy, w tym również wszelkiej maści pacyfistom.

  P.S. Idź na onet pisać artykuły

 6. Roger 02.05.2009 19:05

  > jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich lewackich ruchów w tym również wszelkiej maści anarchistów …

  Podobnie żenującego przyznania się do winy nie czytałem w tym roku. Oczywiście pan premier z PO załatwi nam wszystko. 😉
  Wolność trzeba sobie wywalczyć. I robi to radykalna lewica, robią to anarchiści.

 7. pepe 02.05.2009 23:08

  ten reportarz jest żenujący. człowiek który to napisał albo jest politycznie uprzedzonym prawiczkiem, albo nie czytał tego co sam napisał.

 8. W. 03.05.2009 10:11

  Nie jest politycznym prawiczkiem, lecz politycznym prawicowcem. Chyba, że miałeś na myśli zdrobnienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.