Poprawność polityczna sięgnęła granic absurdu

Opublikowano: 23.05.2012 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 431

Nicolai Sennels rozmawia z Kentem Ekerothem, przewodniczącym antyislamistycznej partii Szwedzcy Demokraci.

Kilka lat temu widziałem nagranie wideo, na którym młody Szwed wykrzykiwał przez megafon prawdę o islamie (dziś się o tym nie mówi, ale był wtedy pod ochroną policji). Działo się to środku ulicy – agresywni protestujący próbowali go bezskutecznie powstrzymać, wykrzykując groźby i próbując zagłuszyć.

Przynosząca pożytek nieustraszoność zawsze robi olbrzymie wrażenie i nigdy nie zapomniałem tego młodego człowieka. Rok później dostałem e-maila od Kenta Ekerotha. Prosił on mnie, żebym przemówił w Goeteborgu w Szwecji w związku z krajowymi wyborami. On i jego partia Szwedzcy Demokraci są teraz w parlamencie, a młody człowiek, którego widziałem wtedy na nagraniu, to był właśnie Kent.

Kilka miesięcy później uścisnąłem mu dłoń osobiście i pod eskortą dwunastu uzbrojonych policjantów wygłosiłem w Goetborgu swoją przemowę. Kent spotykał się ze mną od tamtej pory kilka razy – nie mam wątpliwości, że odegra on ważną rolę w budowaniu przyszłości Szwecji i Europy.

NICOLAI SENNELS: Wygląda na to, że naprawdę ciężko pracujesz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się islamu i prawa szariatu. Co otworzyło ci oczy na te zagrożenia?

KENT EKEROTH: Wielu ludzi obudziły ataki na Twin Towers z 11 września 2001 roku. Dla mnie zaczęło się to już, kiedy miałem siedem czy osiem lat. Na początku zacząłem zauważać, jak ludzie – nawet dzieci w moim wieku – z krajów muzułmańskich reagowali nieuzasadnioną agresją, groźbami, zastraszaniem i tego typu zachowaniem. Wydarzało się to przeważnie w szkole, ale również poza nią na płaszczyźnie towarzyskiej. Ten wgląd został wzmocniony później przez to, o czym czytałem w gazetach na temat ich zachowania w całym kraju oraz innych państwach Zachodu. A studiując społeczeństwa krajów muzułmańskich zobaczyłem, jakiego rodzaju społeczeństwa tworzy takie zachowanie. Są one pozbawione wolności, niedemokratyczne, uciskające ludzi, wrogo nastawione wobec Żydów, kobiet i niemuzułmanów w ogóle. Kiedy zacząłem czytać o islamie i jego historii, problemy i zagrożenia stały się jasne i całkowicie widoczne.

– Szwedzcy Demokraci są teraz w szwedzkiej polityce znaczącą siłą. Czy spodziewałeś się, że partia wejdzie do parlamentu?

– No cóż, powiedzenie, że jest „znaczącą siłą” jest w chwili obecnej naginaniem prawdy, ponieważ mamy 5,7% miejsc w parlamencie. Oczywiście, czyni to nas szóstą pod względem wielkości partią z ośmiu, jakie się w nim znalazły. Choć jednak mamy jakiś wpływ i decydujemy o pewnych kwestiach od czasu do czasu, dużo jest jeszcze do zrobienia. I owszem, spodziewałem się tego, co więcej, zdecydowanie uważam, że będziemy rosnąć dalej. Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń w Szwecji, będzie coraz więcej ludzi, którzy nie tylko będą chcieli na nas głosować, ale będą także mieli odwagę, żeby to zrobić. Pytanie brzmi, w jakim tempie będzie się to działo. Powodem, dla którego spodziewam się, że Szwedzcy Demokraci będą rosnąć w siłę, jest to, że masowa imigracja, multikulturalizm oraz islamizacja coraz bardziej wpływają na nasze społeczeństwo i codzienne życie. Każdego dnia kolejna osoba w Szwecji ponosi przez nie szkody – zostaje pobita, zgwałcona albo nawet zamordowana. Każdego dnia nowi ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie czują się jak w domu we własnej dzielnicy, a nawet we własnym kraju. Coraz więcej ludzi orientuje się, że olbrzymie sumy pieniędzy są marnowane na imigrantów, których i tak nie da się zintegrować.

– Jak założyć krytykującą islam partię tak, aby odniosła sukces? Czy masz jakieś dobre rady?

– Szwedzcy Demokraci istnieją od dwudziestu czterech lat, ale dopiero półtora roku temu dostaliśmy się do parlamentu. Był to więc powolny proces. Gdybym miał w ogóle udzielić jakichś rad, to byłyby one oczywiste. Po pierwsze, nigdy się nie poddawać. Jeżeli prawda jest po twojej stronie, to jest ona całkiem dobrym sprzymierzeńcem. I musisz zadbać o to, żeby od początku utrzymywać dystans do trudnych osób. W ten sposób unika się niefortunnych sytuacji, spowodowanych przez tych członków partii, którzy nigdy nie powinni byli się w niej znaleźć. Media chętnie wspominają o takich rzeczach przez następnych trzydzieści lat. Trudno powiedzieć, czy powinno się budować partię od góry, czy od dołu. Budując od góry, można szybko osiągnąć rezultaty, a tempo jest istotne. Problem polega jednak na tym, że partia może się wtedy łatwo rozpaść, kiedy na przykład odejdzie lider. Budowanie jej jako oddolnego ruchu społecznego zajmuje więcej czasu, ale daje więcej stabilności.

– Szwecja ma własne Stowarzyszenie Wolności Słowa. Jaka jest atmosfera debat w Szwecji?

– Taka jak wszędzie albo jeszcze gorsza. Nie ma w Szwecji ani jednego medium informacyjnego, które by nie popierało masowej imigracji oraz multikulturalizmu. Kraj ten wiedzie prym w doprowadzaniu dogmatu poprawności politycznej do granic absurdu, co odzwierciedlają nasze lewicowe, naiwne media. Jest jeden przykład, który pokazuje poglądy polityczne szwedzkich dziennikarzy: w niedawnym sondażu większość (52%!) dziennikarzy największej stacji telewizyjnej, SVT oraz największej stacji radiowej, SR (obydwie są mediami państwowymi), sympatyzuje z Miljöpartiet (Partia Zielonych). W wyborach uzyskała ona natomiast tylko 7,34% głosów. Partia Zielonych jest, jak można było się spodziewać, partią skrajnie lewicową, promującą politykę otwartych granic. Ogólnie rzecz biorąc, ponad 70% dziennikarzy popiera partie lewicowe. Atmosfera debaty dotyczącej imigracji jest zatem w Szwecji kiepska. Jednakże mała – naprawdę mała- zmiana została zauważona, odkąd weszliśmy do parlamentu. To zawsze coś.

– Wielu ludzi obawia się, że Szwecję czeka scenariusz przypominający wojnę domową z powodu olbrzymiej imigracji muzułmańskiej. Czy widzisz oznaki zbliżania się takiej sytuacji?

– Widzimy już narastanie konfliktów i ataków na społeczeństwo ze strony gett. Widzimy imigrantów atakujących Szwedów dlatego, że są Szwedami. Zauważamy, że Szwedzi wyprowadzają się z okolic zasiedlonych przez imigrantów. Podział społeczeństwa już się zaczął. Przy takiej polityce, jaką mamy obecnie, te tarcia będą narastać i występuje w przyszłości możliwość zaistnienia sytuacji podobnej do wojny domowej. Historia daje wiele przykładów tego, jak różne grupy etniczne, które generalnie się nie dogadują, ostatecznie doprowadzają do takiej wojny. Oczywiście, nie jest ona tuż za rogiem, ale jeśli niczego z tym nie zrobimy, nie byłbym zdziwiony, jeśli skończy się to podobnym scenariuszem.

– Co jest takiego w islamie, że muzułmanom tak trudno się zintegrować i są tak wrogo nastawieni do niemuzułmanów?

– Jest to połączenie kultury arabsko-muzułmańskiej z religią islamu. Wyznaje ona wartości i normy sprzeczne z tymi, które obowiązują na Zachodzie praktycznie we wszystkich dziedzinach – równość wobec prawa, wina i kara, edukacja, technologia itd. Jest to część ich doktryny, która obecna była od początku.

– Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Unia Europejska?

– UE robi wiele szkodliwych rzeczy. Jedną z nich jest Partnerstwo Śródziemnomorskie, przez które Unia ułatwia prowadzenie krajom Afryki Północnej rozmów, dotyczących ich łatwiejszego dostępu do Europy. UE mówiła również o „potrzebie” sprowadzenia 50 milionów imigrantów z Afryki. Oczywiście, wiele krajów członkowskich ma dużo bardziej restrykcyjne przepisy imigracyjne niż Szwecja, ale Unii jako osobnej jednostce nie zależy na zachowaniu odrębności państw i widzi imigrację jako sposób na rozpuszczenie granic.

Tłumaczenie: Veronica Franco
Na podstawie: www.jihadwatch.org
Źródło: Euroislam

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20 komentarzy

 1. pasanger8 23.05.2012 17:29

  Ciekawe co by z tymi lewicowymi dziennikarzami popierającymi partię zielonych ten facet najchętniej zrobił?Breivik wystrzelał trochę marksistowsko zindoktrynowanej młodzieży-może nich mu pomnik postawi w Szwecji?

 2. Yogipower 23.05.2012 18:26
 3. frasobliwy 23.05.2012 20:27

  A co miał by z nimi robić? Są tacy jaka jest obecnie władza. Rządził by ktoś inny to i dziennikarze by byli inni. Jedyne rozwiązanie to masowa deportacja, ale jak chcą mieć multi to ich sprawa. Obudzą się z ręką w nocniku to będzie już pewnie za późno.

 4. shuang 23.05.2012 21:30

  Tu jest parę fragmentów z Koranu. Resztę można znaleźć tu: http://www.poznajkoran.pl/koran/niewierni/
  Ewangelie różnią się jednak przesłaniem.

  2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!\
  66:9 O Proroku! Zwalczaj niewiernych i obłudników i bądź względem nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. A jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!
  3:118 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego grona; tacy nie omieszkaliby wam szkodzić; chcieliby, abyście się znaleźli w utrapieniu. Zawiść zionie z ich ust, a to, co kryją ich piersi, jest jeszcze gorsze. Wyjaśniliśmy wam znaki, jeśli jesteście rozumni!
  2:191 zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 5. Stanlley 23.05.2012 21:58

  Cóż, elity (rękami rządu) dają mniejszościiom wieksze przywileje aniżeli rodowitym mieszkańcom co u tych drugich niechybnie wzbudza niechęć. Z drugiej strony działają ludzie pozornie buntujący się przeciw systemowi a skutkiem ich działania jest wzbudzanie wzajemnych nienawiści. Jak by na to szerzej spojrzeć jest to przygotowywanie wszystkich narodów do wzajemnego wyniszczenia, “brat przeciw bratu”…

 6. accidentalprotege 23.05.2012 22:17

  @Shquic
  Od dwóch mieśięcy mam sąsiadów z Somalii, mimo tego że
  mieszkam w raczej “białej” dzielnicy.
  Z całego serca życzę Tobie i innym poprawnie ograniczonym ludziom tego samego.
  W 48 godzin, można stać się rasistą. Ja jestem.

 7. poprostujakub 23.05.2012 22:52

  Znalazłem to kiedyś na jakimś forum, nie pamiętam już gdzie:
  “Islam jest pełnym, kompletnym ustrojem,który ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz
  militarne komponenty.
  Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich
  innych komponentów.
  Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest
  wystarczająco dużo muzułmanów,
  aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych
  “praw religijnych”. Kiedy poprawne
  politycznie i multikulturalne społeczeństwa
  zgadzają się na “rozsądne”
  muzułmańskie żądania o ich “prawa religijne”,
  po cichu przechodzą także
  pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa:
  (Źródło danych procentowych –
  CIA: The World Fact Book (2007)).

  Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w
  okolicach 1%, są oni postrzegani jako
  miłująca pokój mniejszość. W artykułach
  prasowych, filmach podkreślana jest
  ich barwna odmienność:

  USA — muzułmanów 1.0%
  Australia — muzułmanów 1.5%
  Kanada — muzułmanów 1.9%
  Chiny — muzułmanów 1% -2%
  Włochy — muzułmanów 1.5%
  Norwegia — muzułmanów 1.8%

  W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają
  odróżniać się od innych mniejszości.
  Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów
  ulicznych i w więzieniach.
  Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania
  środków z pomocy społecznej.

  Dania — muzułmanów 2%
  Niemcy — muzułmanów 3.7%
  Wlk. Brytania — muzułmanów 2.7%
  Hiszpania — muzułmanów 4%
  Tajlandia — muzułmanów 4.6%

  Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny
  (nieproporcjonalny do ich liczebności)
  wpływ na społeczeństwo. Naciskają na
  wprowadzenie żywności halal (czystego wg.
  islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają
  pojawienie się dużej liczby
  miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria
  żądań do sieci handlowych o
  wprowadzenie tej żywności na rynek, często
  wzmocniona groźbami.

  Francja — muzułmanów 8%
  Filipiny — muzułmanów 5%
  Szwecja — muzułmanów 5%
  Szwajcaria — muzułmanów 4.3%
  Holandia — muzułmanów 5.5%
  Trynidad & Tobago — muzułmanów 5.8%

  Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do
  uznania ich prawa do sądów Sharii
  czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży
  do tego, aby cały świat był
  sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost
  bezprawia, pojawiają się muzułmańskie
  getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją
  się zapuszczać. Rząd zaczyna
  tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek
  pretekst może doprowadzić do
  rozruchów, palenia samochodów i napaści na
  nie-muzułmanów.

  Gujana — muzułmanów 10%
  Indie — muzułmanów 13.4%
  Izrael — muzułmanów 16%
  Kenia — muzułmanów 10%
  Rosja — muzułmanów 10-15%

  Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły,
  podpalenia szkół, szpitali,
  samochodów, synagog i kościołów. Większość
  osadzonych w więzieniach to
  muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy
  para-militarne dżihadystów zaczynają
  działać w świetle dnia, często wypierając na
  terenach zamieszkania muzułmanów
  lokalne siły porządkowe.

  Etiopia — muzułmanów 32.8%

  Powyżej 40% można się spodziewać regularnych
  masakr i ataków terrorystycznych.
  Organizacje para-militarne rządzą niektórymi
  terenami wg. własnego widzimisię.
  Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet,
  gwałty oraz utajone jeszcze
  niewolnictwo.

  Bośnia — muzułmanów 40%
  Czad — muzułmanów 53.1%
  Liban — muzułmanów 59.7%

  Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane
  prześladowania niewiernych,
  sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo
  Sharii w skali całego kraju.
  Niewierni są zmuszani do płacenia podatku “za
  ochronę” tzw. Jizja, często
  rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus
  nie-muzułmanów z kraju.

  Albania — muzułmanów 70%
  Malezja — muzułmanów 60.4%
  Katar — muzułmanów 77.5%
  Sudan — muzułmanów 70%

  Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy
  kierowane z poziomu państwowego.

  Bangladesz — muzułmanów 83%
  Egipt — muzułmanów 90%
  Gaza — muzułmanów 98.7%
  Indonezja — muzułmanów 86.1%
  Iran — muzułmanów 98%
  Irak — muzułmanów 97%
  Jordania — muzułmanów 92%
  Maroko — muzułmanów 98.7%
  Syria — muzułmanów 90%
  Tadżykistan — muzułmanów 90%
  Turcja — muzułmanów 99.8%
  Zjednoczone Emiraty Arabskie — muzułmanów 96%

  W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański
  Pokój (stad Islam jest znany jako
  “Religia Pokoju”) czyli “Dar-es-Salaam”, co znaczy
  “Islamski Dom Pokoju”. Wg.
  wojennej doktryny islamu powinien być wtedy
  pokój, gdyż wszyscy są już
  muzułmanami i nie ma powodów do walki.

  Afganistan — muzułmanów 100%
  Arabia Saudyjska — muzułmanów 100%
  Somalia — muzułmanów 100%
  Jemen — muzułmanów 99.9%”

  Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić
  swoją rządzę krwi, muzułmanie
  zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych
  powodów.
  Dane %we się trochę zmieniły od 2007r i pewne granice rownież ale zasada działania ciągle ta sama. Miłego dnia 🙂 “

 8. Rozbi 23.05.2012 22:55

  Wybacz ale w Somalii to co ? Chrześcijanie?
  Większość Afryki jest Muzułmańska.

 9. Yogipower 24.05.2012 00:52

  @Shquic Jesteś muzułmaninem?

 10. manek 24.05.2012 04:19

  Shquic- ty naprawde z ksiezyca sie urwales czy nie rozumiesz co czytasz i swiata poza polska nie widziales?
  Mieszkalem pare late w Uk ( aktualnie w u australii) zadalem sobie nawet trud przeczytaia koranu ( ba nawet notatki sobie robilem ) aby rzeczowo dyskutowac z muzulmanami. Mam zreszta wsrod nich paru przyjaciol , chodz koran wyraznie stanowi , ze muzlmanim ni emoze byc przyajcielem niewiernego.
  Podstawowy problem jest taki, ze biblia jaka by nie byla moze byc interpretowana i roznie odbierana i przede wsystkim jest tylko i wylacznie sprawa religijna. Nie jestes religiny prosta sprawa ,masz to gdzies i tyle ( to nie do ciebie tylko taki wniosek) Koran jest ksiazka reguluajca kazdy apsket zycia muzulmanow poczawszy od ubezp.spolecznych, pozyczek po sprawy hmm “naukowe” wszystko piekne ,ze to ksiazka sprzed 1400 lat wiec jest zdeka nieaktualna. Ponadto koran to czyste slowa boga niepodelegajce interpretacji , dlatego tez extremisci muzulmansy maja tak wiele do powiedzenia i znaczenia wsrod muzulmanow. Oni zawsze moga powiedziec, ze “czysto” odbieraja koran i tyle i na swoj sposob beda mieli racje.
  POjezdz sobie po swiecie po tych krajach arabskich itd zoabcz jak tam kobiety traktuja, ile znajdziesz kosciol katolickich ( nie zaduzo) ich stosunek do gejow czy nawet muzyki apropo jako ciekawostke – w/g koranu prawdziwy muzulmani nie moze sluchac zadnej muzyki. Kiedy to powiedzialem w sporze kolezance nota bene z Somalii , ona do mnie skad to wiem ? Ja =bo czytalem twoj koran.
  Wiec wyluzuj i nie bron rzeczy, ktora jest nie do obrony i nie wstawiaj glodnych kawalkow o wojnach albo ulubiona wstawka lewakow o inkwizycji i oczywiscie o zbrodniach izraela w palestynie.

 11. pasanger8 24.05.2012 10:31

  Faktycznie jednak muzułmanie zwłaszcza salafici barankami nie są.W krajach chrześcijańskich nie ma żadnych kar za zmianę wiary w krajach islamskich grozi za to nawet kara śmierci.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ridda
  Pozostaje mieć nadzieję ,że islam przejdzie w końcu swoje średniowiecze czy reformację i kontrreformację-większość muzułmanów to z pewnością tacy sami normalni ludzie jak my -z takimi samymi problemami chcą mieć dobrą pracę mieszkanie móc wykształcić dzieci itd.
  http://www.instytutobywatelski.pl/5743/komentarze/izrael%E2%80%93iran-milosc-na-facebooku
  Słyszeliście o tym? Zwykli ludzie na świecie nie mają ochoty się wyrzynać.
  http://www.poema.art.pl/site/itm_2614_do_prostego_czlowieka.html

 12. shuang 24.05.2012 12:22

  @Shquic: We Francji mają na pewno edukację. A co do spokoju? Już tu napisano.

 13. shuang 24.05.2012 12:30

  Dodam tylko, że ks. prof. Michał Poradowski powołując się na dwie pozycje napisane przez duchownych KK (jeden dominikanin), które na skutek wewnętrznej cenzury kościelnej zachowały się w nielicznych egzemplarzach, gdzieś pokątnie, twierdzi, iż Koran był dyktowany Mahometowi przez rabina i jest wzorowany na Starym Testamencie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jedna z tych pozycji ma 800 str.

 14. manek 24.05.2012 13:43

  Shquic- co ty stary wypisujesz, zeby nie powiedziec bredzisz – “dac im spokoj” kto popelnia “honorowe morderstwa” – my ? czy oni .
  Kto morduje wyznawcow innych religi w swoich krajach ? Kto traktuje kobiety jak rzecz uzytkowa- nawet w samym koranie jest to wyraznie opisane.
  Oczywiscie,ze instnieja wsrod nich umiarkowani muzlmanie (chodz co poszczegolni szejkowie w tym szefostwo hamasu ma odmienne zdanie) ale nie maja szans w sporach z radykalami. Dlaczego tak nikla byla wspolpraca po zamachach w Londynie ze strony tych umiarkowanych muzulmanow ?
  Czy jestes muzulmanem cyz nie to twoja sprawa ale na pewnoe blizej tobie do tych “uzytecznych idiotow” jak to ich stalin okreslal. Lewicowych oszolumow w Europie dla ktorych Rosja byla krajem mlekiem i miodem plynaca.
  CO do muzyki to sa rozne szkoly , niektorzy twierdza ze to haram inne, ze nie osobiscie mam to w dupie i nie bede sie na ten temat wyklocal.
  Nie wiem czy da sie islam zreformowac . Moim skromnym zdaniem nie bo to nie prosta religijna ksiazka a system wszystko reguluajcy. Maja szczescie w postaci ropy naftowej, mzoe kiedy sie ona skonczy i zacznie sie prawdziwa ruchawka to cos sie ruszy. Z drugiej storny warto obserwowac sytuacje w Egipcie. Coraz mocniejsi radykalowie chca ograniczac spozycie alkocholu w kurortach i regulowac stroje kapielowe. bedzie wesolo

 15. accidentalprotege 24.05.2012 23:12

  @poprostujakub
  Ciekawie zestawienie. Zdradzisz skad wziales?

 16. Yogipower 25.05.2012 02:02

  @accidentalprotege
  To jest między innymi w tym filmie
  http://www.youtube.com/watch?v=bmktE6wuAj0&feature=plcp

 17. manek 25.05.2012 02:05

  accidentalprotege – te zestawienie bylo kiedys w necie sam je czytalem jakies 2 lata temu i troche w tym racji jest.

  Shquic-w koranie pisze duzo pieknych rzeczy (szczegolnie o zydach:)) i prosze ciebie nie zmuszja mnie aby sie tutja przerzucac cytatami z KOranu bo rownie dobrze moge cytowac : 4:11 (To the male the equivalent of the portion of two females), 4:34 (Men are in charge of women…) 2:282, itd itd wiec prosze ciebie nie gadaj o “niebie”. Wiekszosc zna polozenie kobiet w panstwach stricte muzulmanskich.
  Tak apropo smieszne gadke mialem ze znajoma z pracy ( tych z nijab na glowie “ninja”).Robila ona akurat prawo jazdy. ja sie spytalem po co tobie to , skoro wyprowadzasz sie do Arabi Saudysjkiej a tam kobiety nie moge prowazic samochodu. Nie wiedziala co powiedziec i potem juz w ogole sie do mnie nie odzywala 🙂
  Tutaj nie ma co obrazac , tylko stwierdzam fakty , ze jestes naiwny w tym co piszesz, patrzysz na swiat przez pryzmat GW, ktora tez jest w rozkroku bo nie wie co pisac o muzlmanach wiedzac o ich stosunku do gejow. Nigdzie na swiecie nie byles bo bys takich farmazonow nie wypisywal szczegolnie o tym jak topieknie kultura rozkwitala. Widzielismy ta ich “troske” w afganistanie kiedy to talibowie (nota bene chyba ,ze sa to uczniowie szkol koranicznych) rozwalali tysiacletnie pomniki itd. “Powszechny” dostep kobiet do edukacji w krajach muzulmanskich tez jest szeroko znany, rzezie Sunni z Shitte to tez wymysl mediow.

 18. manek 25.05.2012 09:05

  Polecam sie wiec szanownemu koledze wraz z tata przeprowadzic sie do tych oaz wolnosci w krajach arabskich.

  -Nie nazwalem ciebie idiota tylko naiwniakiem wierzacym w dobra wole muzulmanow i pokojowa misje islamu.
  -tak ogladalem te filmy i czytalem/czytam zarownow “guardiana” czy tez “new york timesa” albo “fox” i “cnn” albo “uwazamrze “i “newsweeka” i przede wszystkim wolnemedia 🙂

  Dla mnie EOT w tym topicku ,mozesz sobie pisac co chcesz, pojezdzij troche po swiecie to porozmawiamy

 19. Yogipower 25.05.2012 17:12

  @Shquic Przecież te kraje głównie żyją z turystyki. Myślisz że oni będą zabijać i prześladować ludzi z europy? Którzy stanowią ich główne żródło dochodu

 20. Radek 26.05.2012 18:57

  Widzę, że nie rozróżniacie polityki szerzenia islamu i zwykłych szarych muzułmanów którzy często o swojej religii wiedzą tyle co przeciętny katolik o katolicyzmie. Nie wiem jacy są ludzie w krajach arabskich, ale w Pakistanie i Indiach wiem. Wiele jest prawdy w tym, że są przekonani o wyższości islamu, ale chrześcijaństwo szanują. W rozmowie często to zwykli ludzie podkreślają. Uważają Jezusa za jednego ze swoich proroków (“Isa ale salam”). Europejczycy są strasznie fanatyczni jeżeli chodzi o “kulturę europejską”. Myślą, że to szczyt moralności, człowieczeństwa itp. tylko jakimś cudem nie do końca w naszym kochanym kraju jest ona praktykowana, ale na pewno w niedalekiej przyszłości wszyscy będą zmuszeni do przestrzegania tej kultury.
  W Islamie zaś bardzo łatwo jest wychowywać fanatyków, który będą wyrządzać krzywdę innym, dlatego są znacznie lepsi na terrorystów od innych. USA to doceniło…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.