Poprawność polityczna sięgnęła granic absurdu

Opublikowano: 23.05.2012 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3

Nicolai Sennels rozmawia z Kentem Ekerothem, przewodniczącym antyislamistycznej partii Szwedzcy Demokraci.

Kilka lat temu widziałem nagranie wideo, na którym młody Szwed wykrzykiwał przez megafon prawdę o islamie (dziś się o tym nie mówi, ale był wtedy pod ochroną policji). Działo się to środku ulicy – agresywni protestujący próbowali go bezskutecznie powstrzymać, wykrzykując groźby i próbując zagłuszyć.

Przynosząca pożytek nieustraszoność zawsze robi olbrzymie wrażenie i nigdy nie zapomniałem tego młodego człowieka. Rok później dostałem e-maila od Kenta Ekerotha. Prosił on mnie, żebym przemówił w Goeteborgu w Szwecji w związku z krajowymi wyborami. On i jego partia Szwedzcy Demokraci są teraz w parlamencie, a młody człowiek, którego widziałem wtedy na nagraniu, to był właśnie Kent.

Kilka miesięcy później uścisnąłem mu dłoń osobiście i pod eskortą dwunastu uzbrojonych policjantów wygłosiłem w Goetborgu swoją przemowę. Kent spotykał się ze mną od tamtej pory kilka razy – nie mam wątpliwości, że odegra on ważną rolę w budowaniu przyszłości Szwecji i Europy.

NICOLAI SENNELS: Wygląda na to, że naprawdę ciężko pracujesz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się islamu i prawa szariatu. Co otworzyło ci oczy na te zagrożenia?

KENT EKEROTH: Wielu ludzi obudziły ataki na Twin Towers z 11 września 2001 roku. Dla mnie zaczęło się to już, kiedy miałem siedem czy osiem lat. Na początku zacząłem zauważać, jak ludzie – nawet dzieci w moim wieku – z krajów muzułmańskich reagowali nieuzasadnioną agresją, groźbami, zastraszaniem i tego typu zachowaniem. Wydarzało się to przeważnie w szkole, ale również poza nią na płaszczyźnie towarzyskiej. Ten wgląd został wzmocniony później przez to, o czym czytałem w gazetach na temat ich zachowania w całym kraju oraz innych państwach Zachodu. A studiując społeczeństwa krajów muzułmańskich zobaczyłem, jakiego rodzaju społeczeństwa tworzy takie zachowanie. Są one pozbawione wolności, niedemokratyczne, uciskające ludzi, wrogo nastawione wobec Żydów, kobiet i niemuzułmanów w ogóle. Kiedy zacząłem czytać o islamie i jego historii, problemy i zagrożenia stały się jasne i całkowicie widoczne.

– Szwedzcy Demokraci są teraz w szwedzkiej polityce znaczącą siłą. Czy spodziewałeś się, że partia wejdzie do parlamentu?

– No cóż, powiedzenie, że jest „znaczącą siłą” jest w chwili obecnej naginaniem prawdy, ponieważ mamy 5,7% miejsc w parlamencie. Oczywiście, czyni to nas szóstą pod względem wielkości partią z ośmiu, jakie się w nim znalazły. Choć jednak mamy jakiś wpływ i decydujemy o pewnych kwestiach od czasu do czasu, dużo jest jeszcze do zrobienia. I owszem, spodziewałem się tego, co więcej, zdecydowanie uważam, że będziemy rosnąć dalej. Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń w Szwecji, będzie coraz więcej ludzi, którzy nie tylko będą chcieli na nas głosować, ale będą także mieli odwagę, żeby to zrobić. Pytanie brzmi, w jakim tempie będzie się to działo. Powodem, dla którego spodziewam się, że Szwedzcy Demokraci będą rosnąć w siłę, jest to, że masowa imigracja, multikulturalizm oraz islamizacja coraz bardziej wpływają na nasze społeczeństwo i codzienne życie. Każdego dnia kolejna osoba w Szwecji ponosi przez nie szkody – zostaje pobita, zgwałcona albo nawet zamordowana. Każdego dnia nowi ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie czują się jak w domu we własnej dzielnicy, a nawet we własnym kraju. Coraz więcej ludzi orientuje się, że olbrzymie sumy pieniędzy są marnowane na imigrantów, których i tak nie da się zintegrować.

– Jak założyć krytykującą islam partię tak, aby odniosła sukces? Czy masz jakieś dobre rady?

– Szwedzcy Demokraci istnieją od dwudziestu czterech lat, ale dopiero półtora roku temu dostaliśmy się do parlamentu. Był to więc powolny proces. Gdybym miał w ogóle udzielić jakichś rad, to byłyby one oczywiste. Po pierwsze, nigdy się nie poddawać. Jeżeli prawda jest po twojej stronie, to jest ona całkiem dobrym sprzymierzeńcem. I musisz zadbać o to, żeby od początku utrzymywać dystans do trudnych osób. W ten sposób unika się niefortunnych sytuacji, spowodowanych przez tych członków partii, którzy nigdy nie powinni byli się w niej znaleźć. Media chętnie wspominają o takich rzeczach przez następnych trzydzieści lat. Trudno powiedzieć, czy powinno się budować partię od góry, czy od dołu. Budując od góry, można szybko osiągnąć rezultaty, a tempo jest istotne. Problem polega jednak na tym, że partia może się wtedy łatwo rozpaść, kiedy na przykład odejdzie lider. Budowanie jej jako oddolnego ruchu społecznego zajmuje więcej czasu, ale daje więcej stabilności.

– Szwecja ma własne Stowarzyszenie Wolności Słowa. Jaka jest atmosfera debat w Szwecji?

– Taka jak wszędzie albo jeszcze gorsza. Nie ma w Szwecji ani jednego medium informacyjnego, które by nie popierało masowej imigracji oraz multikulturalizmu. Kraj ten wiedzie prym w doprowadzaniu dogmatu poprawności politycznej do granic absurdu, co odzwierciedlają nasze lewicowe, naiwne media. Jest jeden przykład, który pokazuje poglądy polityczne szwedzkich dziennikarzy: w niedawnym sondażu większość (52%!) dziennikarzy największej stacji telewizyjnej, SVT oraz największej stacji radiowej, SR (obydwie są mediami państwowymi), sympatyzuje z Miljöpartiet (Partia Zielonych). W wyborach uzyskała ona natomiast tylko 7,34% głosów. Partia Zielonych jest, jak można było się spodziewać, partią skrajnie lewicową, promującą politykę otwartych granic. Ogólnie rzecz biorąc, ponad 70% dziennikarzy popiera partie lewicowe. Atmosfera debaty dotyczącej imigracji jest zatem w Szwecji kiepska. Jednakże mała – naprawdę mała- zmiana została zauważona, odkąd weszliśmy do parlamentu. To zawsze coś.

– Wielu ludzi obawia się, że Szwecję czeka scenariusz przypominający wojnę domową z powodu olbrzymiej imigracji muzułmańskiej. Czy widzisz oznaki zbliżania się takiej sytuacji?

– Widzimy już narastanie konfliktów i ataków na społeczeństwo ze strony gett. Widzimy imigrantów atakujących Szwedów dlatego, że są Szwedami. Zauważamy, że Szwedzi wyprowadzają się z okolic zasiedlonych przez imigrantów. Podział społeczeństwa już się zaczął. Przy takiej polityce, jaką mamy obecnie, te tarcia będą narastać i występuje w przyszłości możliwość zaistnienia sytuacji podobnej do wojny domowej. Historia daje wiele przykładów tego, jak różne grupy etniczne, które generalnie się nie dogadują, ostatecznie doprowadzają do takiej wojny. Oczywiście, nie jest ona tuż za rogiem, ale jeśli niczego z tym nie zrobimy, nie byłbym zdziwiony, jeśli skończy się to podobnym scenariuszem.

– Co jest takiego w islamie, że muzułmanom tak trudno się zintegrować i są tak wrogo nastawieni do niemuzułmanów?

– Jest to połączenie kultury arabsko-muzułmańskiej z religią islamu. Wyznaje ona wartości i normy sprzeczne z tymi, które obowiązują na Zachodzie praktycznie we wszystkich dziedzinach – równość wobec prawa, wina i kara, edukacja, technologia itd. Jest to część ich doktryny, która obecna była od początku.

– Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Unia Europejska?

– UE robi wiele szkodliwych rzeczy. Jedną z nich jest Partnerstwo Śródziemnomorskie, przez które Unia ułatwia prowadzenie krajom Afryki Północnej rozmów, dotyczących ich łatwiejszego dostępu do Europy. UE mówiła również o „potrzebie” sprowadzenia 50 milionów imigrantów z Afryki. Oczywiście, wiele krajów członkowskich ma dużo bardziej restrykcyjne przepisy imigracyjne niż Szwecja, ale Unii jako osobnej jednostce nie zależy na zachowaniu odrębności państw i widzi imigrację jako sposób na rozpuszczenie granic.

Tłumaczenie: Veronica Franco
Na podstawie: www.jihadwatch.org
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

33
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pasanger8
Użytkownik

Ciekawe co by z tymi lewicowymi dziennikarzami popierającymi partię zielonych ten facet najchętniej zrobił?Breivik wystrzelał trochę marksistowsko zindoktrynowanej młodzieży-może nich mu pomnik postawi w Szwecji?

frasobliwy
Użytkownik
frasobliwy

A co miał by z nimi robić? Są tacy jaka jest obecnie władza. Rządził by ktoś inny to i dziennikarze by byli inni. Jedyne rozwiązanie to masowa deportacja, ale jak chcą mieć multi to ich sprawa. Obudzą się z ręką w nocniku to będzie już pewnie za późno.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Ile jeszcze razy będę widział jaki to islam jest zły? Ludzie takie materiały każdy może robić, prosty przykład jedziemy do dzielnicy mówimy ,że tu mieszkają chrześcijanie i mówimy jakie tu straszne rzeczy się dzieją. I dzięki temu wychodzi, że trzeba wysiedlić chrześcijan bo to zagrożenie dla Europy. Po drugie pomyśleliście jak są traktowani muzułmanie w krajach Europejskich, krzywe spojrzenia( bo to w końcu “terroryści”), zabijanie ich (np. Breivik który odwala cyrki), jak proszą o jakieś prawa to są najeżdżani, że czego oni chcą, a pewnie innym narodowością dają i nie mają do nich pretensji, są atakowani w mediach opowiadając jacy oni są źli i w ogóle, nie mówiąc już jak są skrzywdzeni przez Zachód który sprawia cierpienia w ich ojczyźnie. Mam pytanie gdzie oni mają się podziać? Jak bombardują i zabijają w ich ojczyznach. Poza tym jest pełno normalnych muzułmanów. Po trzecie ci ludzie nie mają edukacji. Po czwarte wszędzie się coś dzieje złego chrześcijanie gwałcą, torturują, zabiją i nikt nie mówi, że ta religia jest zła. Więc ogarnijcie się bo przez takie zachowanie będą do nas coraz bardziej wrogo nastawieni. Po piąte przeczytajcie sobie Koran i dopiero wtedy się wypowiadajcie o islamie. Polecam pomyśleć.

shuang
Użytkownik
shuang

Tu jest parę fragmentów z Koranu. Resztę można znaleźć tu: http://www.poznajkoran.pl/koran/niewierni/
Ewangelie różnią się jednak przesłaniem.

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!\
66:9 O Proroku! Zwalczaj niewiernych i obłudników i bądź względem nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. A jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!
3:118 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego grona; tacy nie omieszkaliby wam szkodzić; chcieliby, abyście się znaleźli w utrapieniu. Zawiść zionie z ich ust, a to, co kryją ich piersi, jest jeszcze gorsze. Wyjaśniliśmy wam znaki, jeśli jesteście rozumni!
2:191 zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

Shquic
Użytkownik
Shquic

Ten fragment nic strasznego nie mówi tylko w skrócie można rzec że trzeba złu odpłacić tym samym i to jest normalne rozumowanie wiem że trochę dziwnie to brzmi, ale taka jest prawda.Tu jest fragment tez o zabijaniu i nie jest jakiś zły:
“Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi Boga i Jego Posłańca, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.” (Koran 5:32) Koran dopuszcza jednak zabijanie osób, które występują przeciw Bogu: “Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33)”
Więc odrazy bym nie nazywał tak źle tej religii, oczywiście ma pewne rzeczy o których się nie mówi w innych religiach np. zabijanie kiedy jest dobre, a kiedy złe, ale ogólnie w pełni się zgadzam z tym cytatem.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Ja nie widzę w żadnym przytoczonym cytacie ani odrobinę grama zła wystarczy tylko to po ludzku zrozumieć, a poza tym zdaje mi się, że ludzie źle odbierają słowo “niewierny” bo to nie musi znaczyć ktoś kto nie wyznaje islamu, albo teksty są źle tłumaczone i zamiast innego słowa jest “niewierny”.

Stanlley
Użytkownik

Cóż, elity (rękami rządu) dają mniejszościiom wieksze przywileje aniżeli rodowitym mieszkańcom co u tych drugich niechybnie wzbudza niechęć. Z drugiej strony działają ludzie pozornie buntujący się przeciw systemowi a skutkiem ich działania jest wzbudzanie wzajemnych nienawiści. Jak by na to szerzej spojrzeć jest to przygotowywanie wszystkich narodów do wzajemnego wyniszczenia, “brat przeciw bratu”…

accidentalprotege
Użytkownik
accidentalprotege

@Shquic
Od dwóch mieśięcy mam sąsiadów z Somalii, mimo tego że
mieszkam w raczej “białej” dzielnicy.
Z całego serca życzę Tobie i innym poprawnie ograniczonym ludziom tego samego.
W 48 godzin, można stać się rasistą. Ja jestem.

Shquic
Użytkownik
Shquic

@accidentalprotege
Nie jestem poprawnie ograniczonym czlowiekiem tylko analizuke to co mnie interesuje.Nie zazdroszcze ci zeasy takich sasiadow.Ja osobiscie wypowiadam sie na temat muzulmanow, a nie o “czarnych” oczywiscie, murzyni nie sa swieci , a nawet potrafia dac w kosc, ale tez nie wszyscy sa tacy. Ogolnie nie moge sie wypowiadac w sprawie “czarnych” poniewaz nie mialem z nimi kontaktu i malo o nich wiem. Dlatego wypowiadam sie w innym temacie. Ja rasista nie jestem , jedynie nie lubie zydow, ale tez nie wszystkich bo wiem ze sa tez dobrzy zydzi.Kazda rasa ma swoje wady nawet bialy cylowiek.

poprostujakub
Użytkownik
poprostujakub

Znalazłem to kiedyś na jakimś forum, nie pamiętam już gdzie:
“Islam jest pełnym, kompletnym ustrojem,który ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz
militarne komponenty.
Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich
innych komponentów.
Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest
wystarczająco dużo muzułmanów,
aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych
“praw religijnych”. Kiedy poprawne
politycznie i multikulturalne społeczeństwa
zgadzają się na “rozsądne”
muzułmańskie żądania o ich “prawa religijne”,
po cichu przechodzą także
pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa:
(Źródło danych procentowych –
CIA: The World Fact Book (2007)).

Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w
okolicach 1%, są oni postrzegani jako
miłująca pokój mniejszość. W artykułach
prasowych, filmach podkreślana jest
ich barwna odmienność:

USA — muzułmanów 1.0%
Australia — muzułmanów 1.5%
Kanada — muzułmanów 1.9%
Chiny — muzułmanów 1% -2%
Włochy — muzułmanów 1.5%
Norwegia — muzułmanów 1.8%

W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają
odróżniać się od innych mniejszości.
Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów
ulicznych i w więzieniach.
Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania
środków z pomocy społecznej.

Dania — muzułmanów 2%
Niemcy — muzułmanów 3.7%
Wlk. Brytania — muzułmanów 2.7%
Hiszpania — muzułmanów 4%
Tajlandia — muzułmanów 4.6%

Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny
(nieproporcjonalny do ich liczebności)
wpływ na społeczeństwo. Naciskają na
wprowadzenie żywności halal (czystego wg.
islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają
pojawienie się dużej liczby
miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria
żądań do sieci handlowych o
wprowadzenie tej żywności na rynek, często
wzmocniona groźbami.

Francja — muzułmanów 8%
Filipiny — muzułmanów 5%
Szwecja — muzułmanów 5%
Szwajcaria — muzułmanów 4.3%
Holandia — muzułmanów 5.5%
Trynidad & Tobago — muzułmanów 5.8%

Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do
uznania ich prawa do sądów Sharii
czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży
do tego, aby cały świat był
sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost
bezprawia, pojawiają się muzułmańskie
getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją
się zapuszczać. Rząd zaczyna
tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek
pretekst może doprowadzić do
rozruchów, palenia samochodów i napaści na
nie-muzułmanów.

Gujana — muzułmanów 10%
Indie — muzułmanów 13.4%
Izrael — muzułmanów 16%
Kenia — muzułmanów 10%
Rosja — muzułmanów 10-15%

Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły,
podpalenia szkół, szpitali,
samochodów, synagog i kościołów. Większość
osadzonych w więzieniach to
muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy
para-militarne dżihadystów zaczynają
działać w świetle dnia, często wypierając na
terenach zamieszkania muzułmanów
lokalne siły porządkowe.

Etiopia — muzułmanów 32.8%

Powyżej 40% można się spodziewać regularnych
masakr i ataków terrorystycznych.
Organizacje para-militarne rządzą niektórymi
terenami wg. własnego widzimisię.
Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet,
gwałty oraz utajone jeszcze
niewolnictwo.

Bośnia — muzułmanów 40%
Czad — muzułmanów 53.1%
Liban — muzułmanów 59.7%

Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane
prześladowania niewiernych,
sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo
Sharii w skali całego kraju.
Niewierni są zmuszani do płacenia podatku “za
ochronę” tzw. Jizja, często
rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus
nie-muzułmanów z kraju.

Albania — muzułmanów 70%
Malezja — muzułmanów 60.4%
Katar — muzułmanów 77.5%
Sudan — muzułmanów 70%

Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy
kierowane z poziomu państwowego.

Bangladesz — muzułmanów 83%
Egipt — muzułmanów 90%
Gaza — muzułmanów 98.7%
Indonezja — muzułmanów 86.1%
Iran — muzułmanów 98%
Irak — muzułmanów 97%
Jordania — muzułmanów 92%
Maroko — muzułmanów 98.7%
Syria — muzułmanów 90%
Tadżykistan — muzułmanów 90%
Turcja — muzułmanów 99.8%
Zjednoczone Emiraty Arabskie — muzułmanów 96%

W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański
Pokój (stad Islam jest znany jako
“Religia Pokoju”) czyli “Dar-es-Salaam”, co znaczy
“Islamski Dom Pokoju”. Wg.
wojennej doktryny islamu powinien być wtedy
pokój, gdyż wszyscy są już
muzułmanami i nie ma powodów do walki.

Afganistan — muzułmanów 100%
Arabia Saudyjska — muzułmanów 100%
Somalia — muzułmanów 100%
Jemen — muzułmanów 99.9%”

Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić
swoją rządzę krwi, muzułmanie
zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych
powodów.
Dane %we się trochę zmieniły od 2007r i pewne granice rownież ale zasada działania ciągle ta sama. Miłego dnia :) “

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Wybacz ale w Somalii to co ? Chrześcijanie?
Większość Afryki jest Muzułmańska.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Jakos nie widze zeby w krajach arabskich gdzie jest 100% muzulmaninow dzialy sie lub dzieja wojny miedzy soba, np Libia nic zlego tam sie dzialo. Poza txm to przez tego “wspsnialego i wyksztsalconego czlowieka” mamy taki syf jaki jesz. Gdyby europejczycy nie robili masakr w Ameryve Polnocnej nie byloby wojen prowadyonych przez ten zbrodniczy krsj, gdyby nie agresja na panstwa islamskie nie mielibysmy arabow bo mieli ny swoj kraj do zycia, nie musieliby uckiec do Europy, gdyby nie to co zrobilismy czarnoskorym nie mielibysmy z nimi sprzeczek. Jezeli tak bardzo nienawidzicie islamu to sobie wybudujcie pomnik Breivika i sie codziennie moflcie sie o niego bo zabic muzulmanina to dobry uczynek, ale oberwac od niego to zle. Wystarczy, ze wejdziecie na “glupia” wikipedie wpiszecie islam zjedziecie do tematu gdzie jest mowa o kontrowersjach i sobie to przeczytacie. Po przeczytaniu juz mozna wywnioskowac ze teksty z Koranu sa zle tlumaczone, albo zle interpretowane. Ale dla was to nedyie stek bzdur i tak nedziecie palac nienawiscia lud ktory dawno temu byl w Europie i nic zlego czlowiekowi nie zrobil, a wrecz czasami przeciwnie.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Sorry za bledy, teray je yauwazylem, ale pisze na komorce i w dodatku na dziwnej klawiaturze.

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

@Shquic Jesteś muzułmaninem?

manek
Użytkownik
manek

Shquic- ty naprawde z ksiezyca sie urwales czy nie rozumiesz co czytasz i swiata poza polska nie widziales?
Mieszkalem pare late w Uk ( aktualnie w u australii) zadalem sobie nawet trud przeczytaia koranu ( ba nawet notatki sobie robilem ) aby rzeczowo dyskutowac z muzulmanami. Mam zreszta wsrod nich paru przyjaciol , chodz koran wyraznie stanowi , ze muzlmanim ni emoze byc przyajcielem niewiernego.
Podstawowy problem jest taki, ze biblia jaka by nie byla moze byc interpretowana i roznie odbierana i przede wsystkim jest tylko i wylacznie sprawa religijna. Nie jestes religiny prosta sprawa ,masz to gdzies i tyle ( to nie do ciebie tylko taki wniosek) Koran jest ksiazka reguluajca kazdy apsket zycia muzulmanow poczawszy od ubezp.spolecznych, pozyczek po sprawy hmm “naukowe” wszystko piekne ,ze to ksiazka sprzed 1400 lat wiec jest zdeka nieaktualna. Ponadto koran to czyste slowa boga niepodelegajce interpretacji , dlatego tez extremisci muzulmansy maja tak wiele do powiedzenia i znaczenia wsrod muzulmanow. Oni zawsze moga powiedziec, ze “czysto” odbieraja koran i tyle i na swoj sposob beda mieli racje.
POjezdz sobie po swiecie po tych krajach arabskich itd zoabcz jak tam kobiety traktuja, ile znajdziesz kosciol katolickich ( nie zaduzo) ich stosunek do gejow czy nawet muzyki apropo jako ciekawostke – w/g koranu prawdziwy muzulmani nie moze sluchac zadnej muzyki. Kiedy to powiedzialem w sporze kolezance nota bene z Somalii , ona do mnie skad to wiem ? Ja =bo czytalem twoj koran.
Wiec wyluzuj i nie bron rzeczy, ktora jest nie do obrony i nie wstawiaj glodnych kawalkow o wojnach albo ulubiona wstawka lewakow o inkwizycji i oczywiscie o zbrodniach izraela w palestynie.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Jezeli przyjazni z kims z poza grona muzulmanow bylaby tabroniona to bys nie mial tych przyjaciol. Jak juz mowilem w przetlumaczeniach jest zle tlumaczone “niewiernny” podobno w arabskim to nie znaczy to samo. Trzeba pamieta, ze teks Koranu jest po najezdie plemion Mojzesza na ich ziemie wiec mozliwe, ze jest stosowane w innym kontekscie. Nie wydaje mi sie zeby muzulmanie nie mogli sluchac muzyki, poniewaz widzialem pare kanalow gdzie lecialy bezprzerwy piosenki muzulmanskie. Nie jestem muzulmaninem.

pasanger8
Użytkownik

Faktycznie jednak muzułmanie zwłaszcza salafici barankami nie są.W krajach chrześcijańskich nie ma żadnych kar za zmianę wiary w krajach islamskich grozi za to nawet kara śmierci.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ridda
Pozostaje mieć nadzieję ,że islam przejdzie w końcu swoje średniowiecze czy reformację i kontrreformację-większość muzułmanów to z pewnością tacy sami normalni ludzie jak my -z takimi samymi problemami chcą mieć dobrą pracę mieszkanie móc wykształcić dzieci itd.
http://www.instytutobywatelski.pl/5743/komentarze/izrael%E2%80%93iran-milosc-na-facebooku
Słyszeliście o tym? Zwykli ludzie na świecie nie mają ochoty się wyrzynać.
http://www.poema.art.pl/site/itm_2614_do_prostego_czlowieka.html

Shquic
Użytkownik
Shquic

Wystarczy dac tym ludzia edukacje i dac im spokoj to nic zlego nam nie beda robic.

shuang
Użytkownik
shuang

@Shquic: We Francji mają na pewno edukację. A co do spokoju? Już tu napisano.

shuang
Użytkownik
shuang

Dodam tylko, że ks. prof. Michał Poradowski powołując się na dwie pozycje napisane przez duchownych KK (jeden dominikanin), które na skutek wewnętrznej cenzury kościelnej zachowały się w nielicznych egzemplarzach, gdzieś pokątnie, twierdzi, iż Koran był dyktowany Mahometowi przez rabina i jest wzorowany na Starym Testamencie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jedna z tych pozycji ma 800 str.

manek
Użytkownik
manek

Shquic- co ty stary wypisujesz, zeby nie powiedziec bredzisz – “dac im spokoj” kto popelnia “honorowe morderstwa” – my ? czy oni .
Kto morduje wyznawcow innych religi w swoich krajach ? Kto traktuje kobiety jak rzecz uzytkowa- nawet w samym koranie jest to wyraznie opisane.
Oczywiscie,ze instnieja wsrod nich umiarkowani muzlmanie (chodz co poszczegolni szejkowie w tym szefostwo hamasu ma odmienne zdanie) ale nie maja szans w sporach z radykalami. Dlaczego tak nikla byla wspolpraca po zamachach w Londynie ze strony tych umiarkowanych muzulmanow ?
Czy jestes muzulmanem cyz nie to twoja sprawa ale na pewnoe blizej tobie do tych “uzytecznych idiotow” jak to ich stalin okreslal. Lewicowych oszolumow w Europie dla ktorych Rosja byla krajem mlekiem i miodem plynaca.
CO do muzyki to sa rozne szkoly , niektorzy twierdza ze to haram inne, ze nie osobiscie mam to w dupie i nie bede sie na ten temat wyklocal.
Nie wiem czy da sie islam zreformowac . Moim skromnym zdaniem nie bo to nie prosta religijna ksiazka a system wszystko reguluajcy. Maja szczescie w postaci ropy naftowej, mzoe kiedy sie ona skonczy i zacznie sie prawdziwa ruchawka to cos sie ruszy. Z drugiej storny warto obserwowac sytuacje w Egipcie. Coraz mocniejsi radykalowie chca ograniczac spozycie alkocholu w kurortach i regulowac stroje kapielowe. bedzie wesolo

Shquic
Użytkownik
Shquic

Manek- a kto pierwszy ich zabijach? Kto niszczy ich kraje dla forsy? Co sobie myslisz, ze bedziemy ich bombardowac, a oni beda nas po nogach calowac. Juz kiedys powiedzieli, te wygraja ta wojne jak nie militarnie tonas ” wchlona”. Akty terrorystycze to nie musza byc muzulmanie bo kazdy moze wysadzic autobus w piowietrze i powiedziec, ze to Al-Kaida bo to w kocu takie “dobre” haslo w mediach. I ludzie zrozumcie, ze to jest wojna, a na wojnie ludzie gina po obu stronach konfliktu. Przestacie w koncu myslec tylko o sobie czyli jacy my dobrzy. Kiedys muzulmanie opanowali Hiszpanie i wtedy nastapil rozkwit kultury, i nie bylo zadnych zbrodni ze strony muzulmaninow. Takie uprzadzenie sprawilo, ze muzulmanie koleguja sie miedzy soba bo wszyscy ich zle postrzegaja kierujac sie papka mediow ktore nic sensownego nie potrafia powiedziec.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Po drugie w Koranie jest napisane, ze trzeba koviete trzeba szanowac bo u niej znajdziemy Niebo. Prosze mnie nie obrazac bo zaraz bede dla was pisal bardziej przystepnie czyli jadem bo widze, ze lubicie sie tym zywic.

accidentalprotege
Użytkownik
accidentalprotege

@poprostujakub
Ciekawie zestawienie. Zdradzisz skad wziales?

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

@accidentalprotege
To jest między innymi w tym filmie
http://www.youtube.com/watch?v=bmktE6wuAj0&feature=plcp

manek
Użytkownik
manek

accidentalprotege – te zestawienie bylo kiedys w necie sam je czytalem jakies 2 lata temu i troche w tym racji jest.

Shquic-w koranie pisze duzo pieknych rzeczy (szczegolnie o zydach:)) i prosze ciebie nie zmuszja mnie aby sie tutja przerzucac cytatami z KOranu bo rownie dobrze moge cytowac : 4:11 (To the male the equivalent of the portion of two females), 4:34 (Men are in charge of women…) 2:282, itd itd wiec prosze ciebie nie gadaj o “niebie”. Wiekszosc zna polozenie kobiet w panstwach stricte muzulmanskich.
Tak apropo smieszne gadke mialem ze znajoma z pracy ( tych z nijab na glowie “ninja”).Robila ona akurat prawo jazdy. ja sie spytalem po co tobie to , skoro wyprowadzasz sie do Arabi Saudysjkiej a tam kobiety nie moge prowazic samochodu. Nie wiedziala co powiedziec i potem juz w ogole sie do mnie nie odzywala :)
Tutaj nie ma co obrazac , tylko stwierdzam fakty , ze jestes naiwny w tym co piszesz, patrzysz na swiat przez pryzmat GW, ktora tez jest w rozkroku bo nie wie co pisac o muzlmanach wiedzac o ich stosunku do gejow. Nigdzie na swiecie nie byles bo bys takich farmazonow nie wypisywal szczegolnie o tym jak topieknie kultura rozkwitala. Widzielismy ta ich “troske” w afganistanie kiedy to talibowie (nota bene chyba ,ze sa to uczniowie szkol koranicznych) rozwalali tysiacletnie pomniki itd. “Powszechny” dostep kobiet do edukacji w krajach muzulmanskich tez jest szeroko znany, rzezie Sunni z Shitte to tez wymysl mediow.

Shquic
Użytkownik
Shquic

Haha to sie nazywa stwierdzac fakty? Od razu mnie obraziles nawet nie wytlumaczyles dlaczego mnie uwazasz za idiote, dopiero teraz przedstawiles powod. Pozwol ze ja cie teraz okresle, otoz jestes ignorantem, przez ten czas przedstawiam logiczne argumenty, a ty nawet nie starasz sie ich zrozumiec chyba dla ciebie jest latwiej kogos nienawidzic niz zrozumiec. Nie czytam tej gazety, nie lubie mediow wiele razy sie przekonalem jak klamia. Widze ze nie rozumiesz prostych rzeczy po 1 Polacy tez niszczyli pomniki, np. wzniesione na czesc Hitlera albo Stalina. To kest normalne ze niszczy sie pomniki ktore postawil wrog chyba ze ty bys chcial pomnik Hitlera w Polsce bo zniszczyc takie cos to barbazynstwo. Po 2 w Arabii Saudyjskiej kobiety zaraz moga dostac prawo do jazdy, wiec jak widzisz wystarczy dac spokoj kraja arabskim i one zaczna reformowac Koran. Po 2 smieszne, ze mnie o czytanie GW podejrzewasz, a sam ogladales film gdzie zamieszono (to co kolega wyzej wypisal o tych zachowaniach muzulmaninow w posczegolnych procentach) przeciez to sa dane od CIA, a ta organizacja na bank wam nie powie madrego, raz ogladalem jeden dokument na podstawie ich “dowodow” to ja z tata wysmialismy ten film tak dobrego filmu akcji dawno nie widzial (w filmie bylo pelno absurdow).

manek
Użytkownik
manek

Polecam sie wiec szanownemu koledze wraz z tata przeprowadzic sie do tych oaz wolnosci w krajach arabskich.

-Nie nazwalem ciebie idiota tylko naiwniakiem wierzacym w dobra wole muzulmanow i pokojowa misje islamu.
-tak ogladalem te filmy i czytalem/czytam zarownow “guardiana” czy tez “new york timesa” albo “fox” i “cnn” albo “uwazamrze “i “newsweeka” i przede wszystkim wolnemedia :)

Dla mnie EOT w tym topicku ,mozesz sobie pisac co chcesz, pojezdzij troche po swiecie to porozmawiamy

Shquic
Użytkownik
Shquic

Po 1 spoko mogę jechać tam wiele ludzi jechało do Turcji, Egiptu, Tunezji i co? Żyją. Polacy w pewnym momencie jeździli: na budowanie dróg do Iraku, jako pomoc medyczna do Egiptu, Libii. I co? Żyją. Pewnie ci chodzi o takie kraje jak , Afganistan, Irak tylko wiesz kto je zaatakował i zabił tysiące niewinnych ludzi. Po 2 spójrz na swój poprzedni post i tam jest wyraźnie napisane “użyteczny idiota”, i tak dla ścisłości nie jestem naiwny wiem, że muzułmanie nie są święci tylko zacznijmy od tego, że zło się dzieje wszędzie, ludzie stracili domy rodziny i wiele bliskich z powodu interwencji białych na ich kraj i kiedy oni chcieli uciec z tego chaosu to w Europie ich przywitano jako “terrorystów”, kierowano i kieruje się w ich stronę bez przerwy “ataki” na nich, ci ludzie mają złą opinie o nas dlatego nie są specjalnie przyjaźni, ale co byś ty zrobił na ich miejscu , ci ludzie doświadczyli nieopisanego cierpienia a ty chcesz ich jeszcze dobić, takie zachowania sprawiają, ze nie będzie nam dzięki temu lepiej. Moi rodzice mieli doświadczenia z muzułmanami i nic złego im się nie stało. Nawet u nas w przychodni jest arab i wszyscy go lubią. Po 3 tak się spodziewałem, że rozmawiam z kimś który czyta takie ścierwa, śmieszne śmiejesz się z GW, a sam czytasz podobne gazety tylko one są takie “zagraniczne” to pewnie są lepsze(ehh bez komentarza. Po 4 widzę kolejne beznadziejne rozumowanie w stylu “nie pasuje, zrób lepiej, to pogadamy” nie muszę jeździć po całym świecie bym mógł w ogóle rozmawiać o świecie. Po 5 już po pewnym czasie się zorientowałem, że nie zmienię twojego rozumowania. Rozumiem, że ci się nie chce ze mną pisać cóż nie dziwie się bo żadnego dobrego argumentu nie podałeś wszystko to taka “medialna papka”.
Ps.W Syrii, Iranie żyją różne religie obok siebie i nikt nikogo nie zabija. Poza tym widziałem, nie dawno film w którym świątynią chrześcijańska została wybudowana dzięki pomocy arabów i utrzymują z nią dobre stosunki.

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

@Shquic Przecież te kraje głównie żyją z turystyki. Myślisz że oni będą zabijać i prześladować ludzi z europy? Którzy stanowią ich główne żródło dochodu

Shquic
Użytkownik
Shquic

@Yogipower ALE PRZECIEŻ TO MUZUŁMANIE WIĘC ZABIJAJĄ WSZĘDZIE. Ja wiem że żyją głownie z turystyki, ale według niektórych to tak by zabijali ich.

Radek
Użytkownik
Radek

Widzę, że nie rozróżniacie polityki szerzenia islamu i zwykłych szarych muzułmanów którzy często o swojej religii wiedzą tyle co przeciętny katolik o katolicyzmie. Nie wiem jacy są ludzie w krajach arabskich, ale w Pakistanie i Indiach wiem. Wiele jest prawdy w tym, że są przekonani o wyższości islamu, ale chrześcijaństwo szanują. W rozmowie często to zwykli ludzie podkreślają. Uważają Jezusa za jednego ze swoich proroków (“Isa ale salam”). Europejczycy są strasznie fanatyczni jeżeli chodzi o “kulturę europejską”. Myślą, że to szczyt moralności, człowieczeństwa itp. tylko jakimś cudem nie do końca w naszym kochanym kraju jest ona praktykowana, ale na pewno w niedalekiej przyszłości wszyscy będą zmuszeni do przestrzegania tej kultury.
W Islamie zaś bardzo łatwo jest wychowywać fanatyków, który będą wyrządzać krzywdę innym, dlatego są znacznie lepsi na terrorystów od innych. USA to doceniło…