Poprawka chroniąca użytkowników przed cenzurą nie przeszła

Opublikowano: 10.03.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1891

Rząd federalny Kanady odrzucił poprawki senatu do ustawy C-11 „o cenzurowaniu internetu”.

Poprawki autorstwa senator Julie Miville-Dechene i senator Pauli Simons miały wyłączać treści publikowane w mediach społecznościowych spod zapisów ustawy i spod nadzoru Kanadyjskiej Komisji ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji (CRTC).

Michael Geist z University of Ottawa zajmujący się internetem i handlem w sieci podsumowuje, że działania rządu odkrywają prawdę o ustawie – rząd chce regulować to, co każdy z nas publikuje online.

Minister dziedzictwa narodowego Pablo Rodriguez nie zgodził się z poprawką, mówiąc, że uniemożliwiłaby konsultowanie i wydawanie „wytycznych politycznych dla CRTC w celu odpowiedniego regulowania zakresu usług mediów społecznościowych”.

Geist podkreśla, że te słowa dobitnie świadczą o tym, że rząd chce mieć prawo do wpływania przez CRTC na treści zamieszczane przez użytkowników. Zauważa, że jeśli ustawa przejdzie, to Kanada będzie pierwszym krajem w demokratycznym świecie, który zacznie regulować treści publikowane w internecie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.