Ponad połowa Polaków wierzy w skuteczność maseczek

Opublikowano: 13.05.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1244

Według sondażu United Surveys, większość Polaków jest zdania, że noszenie maseczek ogranicza rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na „tak” jest 67,3 proc. respondentów.

Jak wynika z najnowszego sondażu United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, 67,3 proc. badanych uważa, że noszenie maseczek pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa: 27,8 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”, a 39,5 proc. – „raczej tak”. Jak czytamy, zdecydowanie przeciwnych jest 15,1 proc. badanych, nieco mniej niechętnych jest 17,2 proc.

Odpowiedzi nie udzieliło 0,4 proc. ankietowanych. Sondaż został przeprowadzony w dniu 7 maja metodą telefoniczną (CATI) na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie liczącej 1 000 osób.

Od dnia 15 maja do 5 czerwca nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, pod warunkiem, że zostanie zachowany dystans 1,5 metra od innej osoby. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane 6 maja. W dokumencie napisano, że „od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. nakaz, o którym mowa w ust. 1 (nakaz zasłania ust i nosa maseczką – red.), nie dotyczy miejsc na otwartym powietrzu”.

To jednak nie oznacza, że maseczki całkiem znikną – pozostaną m.in. w środkach transportu publicznego, w miejscach ogólnodostępnych na otwartych przestrzeniach, w zamkniętych pomieszczeniach, w budynkach użyteczności publicznej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 1,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Jeśli widzę w polu mikroskopu optycznego włókna jak pnie drzew to oznacza, że jakiegokolwiek wirusa Toto nie zatrzyma. Dziękuję. To wszystko na ten temat…acha – wirusy są niedostrzegalne przy użyciu mikroskopów optycznych. Kwestia skali.