Ponad 800 policjantów w Warszawie odejdzie ze służby

Opublikowano: 10.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2762

Niemal tysiąc policjantów służących w Warszawie złożyło wnioski o odejście w przyszłym roku na emeryturę. To pogłębia problem wakatów wśród stołecznych funkcjonariuszy, których odsetek dotychczas wynosił około 10%.

Alarmujące informacje przekazało radio RMF FM: „Ponad 800 stołecznych policjantów złożyło wnioski o odejście w przyszłym roku na emeryturę” – poinformowano.

Jak przekazuje stacja, obecnie w garnizonie warszawskim liczba wakatów przekracza 10%. Aktualnie w Warszawie i przyległych powiatach ma brakować ponad tysiąca policjantów. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku te braki prawie się podwoją.

Jednym ze sposobów rozwiązania trudnej sytuacji może być przenoszenie funkcjonariuszy z innych części Mazowsza na służbę do Warszawy.

W skali kraju wniosków o przejście w przyszłym roku na emeryturę ma być obecnie 5220.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Adalb 11.12.2022 17:03

    uciekają na emerytury aby o nich zapomniano podczas rozliczeń za 8 lat PiS-lamskego bezprawia i kolaborowania z PiS-lamem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.