Ponad 700 kamer z mikrofonami szpieguje obywateli Trydentu

Opublikowano: 30.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2746

Ma to być ponoć system gwarantujący bezpieczeństwo narodowe, tyle że porównywalny do orwellowskiego Wielkiego Brata. System monitoringu wzbudził wśród mieszkańców Trydentu we Włoszech dyskusje o naruszenia ich prawa do prywatności, a także odczucia „ucisku”, którego wielu obywateli miasta nie chce doświadczać we własnej skórze. O czym mowa? O odbywającym się w mieście Trydent eksperymencie Nowego Porządku Świata, do którego udała się Raffaella Regoli, dziennikarka programu „Fuori dal Coro”.

Jak wyjaśnia gazeta „L’Adige”, liczący 118 tysięcy mieszkańców Trydent jest jednym z europejskich miast realizujących eksperyment „rozproszonej platformy technologicznej”, która za pośrednictwem kamer systemu monitoringu wizyjnego oraz mikrofonów, zaczęła gromadzić „materiał audio i wideo przydatny do sygnalizowania obecności potencjalnych zagrożeń”.

Ratusz, jak wyjaśniono to dziennikarce „jest partnerem w co najmniej trzech międzynarodowych projektach finansowanych przez Unię Europejską na kwotę prawie 10 milionów euro”.

Nie brakuje jednak protestów ze strony mieszkańców miasta. „Zostaliśmy oddani w ręce międzynarodowych korporacji” – komentuje z goryczą Maurizio Ziglio, wiceprezes stowarzyszenia Uniamoci Trentino.

Na podstawie: LAdige.it, IlParagone.it
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.