Ponad 55 tys. osób wyemigrowało z Kanady w 2021 roku

Opublikowano: 01.04.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1857

Statystyki pokazują, że w miarę zaostrzania się środków związanych z pandemią coraz więcej Kanadyjczyków zdecydowało się spakować i opuścić kraj.

Według Statistics Canada w 2021 r. około 55 935 Kanadyjczyków opuściło kraj na stałe , co stanowi wzrost o ponad 50 procent w porównaniu z pięcioletnią medianą trendu przed 2020 r. Warto zauważyć, że w czwartym kwartale 2021 zaobserwowano ogromny wzrost emigracji — aż o 215 procent — wkrótce po tym, jak liberalny rząd federalny Trudeau nakazał, aby wszyscy podróżujący samolotem, pociągiem lub statkiem musieli zostać „w pełni zaszczepieni”.

W analizie danych Truth North Center inne czynniki, jak rosnące ceny domów i wysoka inflacja również doprowadziły do masowego eksodusu. Najbardziej zaludniona prowincja — Ontario — była świadkiem największej liczby osób wyjeżdżających do innych kanadyjskich prowincji niż w jakimkolwiek innym roku w ciągu minionych 40 lat. Prowincja Ontario wyróżniła się zajmując pierwsze miejsce w Ameryce Północnej na skali najbardziej rygorystycznych restrykcji antypandemicznych.

Tymczasem represje pandemiczne w Kanadzie trwają. University of Waterloo zerwał umowę z 49 pracownikami ze względu na niespełnienie wymagań szczepienia przeciwko COVID-19 (czyli za odmowę poddania się eksperymentalnej terapii genowej – przypis WM). Większość ze zwolnionych to pracownicy, którzy ni byli członkami wydziałów, poinformował rzecznik prasowy uczelni. Wyjaśnił, że Health and Safety Act nakłada na uniwersytet obowiązek ochrony pracowników, a pracownicy są zobowiązani do podporządkowania się przepisom. Wszyscy, którzy mimo wszystko się nie podporządkowali, ostatecznie zostali zwolnieni.

Wypowiedzenia wręczono miesiąc przed planowanym przez uczelnię zniesieniem obowiązku posiadania dowodu szczepienia, który został nałożony na pracowników, studentów i gości z początkiem semestru jesiennego w 2021 roku. Zniesienie obowiązku szczepień i noszenia maseczek z dniem 1 maja zostało ogłoszone 22 marca. Uczelnia zaznaczyła, że może przywrócić obostrzenia, jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy. Poza tym, by zminimalizować przerwy w nauce i pracy, uniwersytet utrzymuje wymaganie informowania o statusie szczepiennym dotyczące wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej.

Uczelnia poinformowała, że 170 pracowników i studentów zostało zwolnionych z obowiązku szczepień ze względów medycznych lub religijnych. Nie podano jednak, czy w tej grupie są osoby, które otrzymały wypowiedzenia.

Autorstwo: Andrzej Kumor, Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krisnow 01.04.2022 13:23

    ~#%;/.;(;(@&^~!)(%,x#!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tylko tyle mogę napisać o tym trudeau i jego przydupasach !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.