Ponad 50 prawicowych ekstremistów przy polskiej granicy

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1610

Niemiecka policja zidentyfikowała i przeszukała grupę ponad 50 prawicowych ekstremistów uzbrojonych w gaz pieprzowy, kije baseballowe, bagnet i maczetę w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia na granicy z Polską, podał „Der Spiegel”, powołując się na informacje lokalnych funkcjonariuszy.

Zidentyfikowane osoby należą do prawicowo-ekstremistycznej grupy Trzecia Droga (III. Weg), przywódcy grupy wezwali wcześniej swoich zwolenników do udania się w kierunku granicy polsko-niemieckiej, aby zapobiec przedostaniu się nielegalnych migrantów na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Podczas kontroli aresztowanych policja skonfiskowała m.in. gaz pieprzowy, bagnet, maczetę i pałki.

Największą grupę ludzi, około 30 osób, znaleziono przed północą we wsi Groß Gastrose. Ponadto kilka osób zostało wytropionych na zaporze na Nysie i kilka w aglomeracji Guben. Część zatrzymanych osób pochodziła z najbliższej okolicy, ale wielu przybyło również z innych krajów związkowych.

Jednocześnie w centrum Guben w sobotę rozpoczęło się 24-godzinne czuwanie przeciwko rasizmowi i za prawem człowieka do azylu, które miało trwać do niedzieli po południu. „Nie chcemy zostawiać regionu neonazistom. Chcemy dawać przykład, że azyl jest i pozostanie prawem człowieka – mówili w przesłaniu organizatorzy. Na początku, według policji, było około 120 uczestników, w nocy – około 25. Spotkanie przebiegło spokojnie i bez ingerencji. Fred Mahro (CDU) Burmistrz Guben powiedział, że odrzuca wszelkie przejawy przemocy dokonywanej przez jakąkolwiek grupę. Dodał, że konsekwentnie jest przeciwny wszelkim formom „przekraczania granic” i prosił, aby nie podążać za tymi wezwaniami.

Kilka dni wcześniej o akcji neonazistów informował „Berliner Zeitung”, podając, że członkowie prawicowej partii ekstremistycznej chcą podjąć działania przeciwko uchodźcom z Bliskiego Wschodu w rejonie Guben w Brandenburgii w pobliżu granicy z Polską. Według gazety akcje mają polegać na obywatelskich patrolach. W ten sposób Niemcy chcą powstrzymać nielegalnych migrantów, którym udało się przejść polsko-białoruską granicę, a których celem są Niemcy i inne kraje zachodniej Europy.

Na podstawie: Spiegel.de
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.