Ponad 400 pilotów pozywa Boeinga

Opublikowano: 24.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 637

Według australijskiego kanału telewizyjnego ABC, powołującego się na dokumenty sądowe, ponad 400 pilotów złożyło pozew zbiorowy przeciwko Boeingowi za „bezprecedensowe ukrycie” wad modelu 737MAX.

Według kanału piloci przygotowani do lotów na 737 MAX złożyli pozew przeciwko firmie za decyzje, które spowodowały, że musieli stawić czoła stratom i problemom psychologicznym po tym, jak wiele linii lotniczych przestało obsługiwać ten model.

Zgodnie z dokumentami udostępnionymi kanałowi telewizyjnemu piloci oskarżyli Boeinga o „udział w bezprecedensowym ukrywaniu znanych defektów w konstrukcji MAX, co najwyraźniej spowodowało katastrofę dwóch samolotów MAX i dalsze zawieszenie działania tego modelu na całym świecie”.

Zauważa się, że rozprawa odbędzie się w sądzie w Chicago w dniu 21 października 2019 roku.

W marcu Boeing 737 Max 8 linii lotniczych Ethiopian Airlines, na pokładzie którego znajdowało się 157 osób, spadł niedaleko etiopskiego miasta Debre Zeit. W listopadzie 2018 roku rozbił się taki sam samolot indonezyjskiej Lion Air.

Po katastrofie około 20 państw zamknęło swoje terytoria dla samolotów tego modelu, a wiele linii lotniczych wstrzymało eksploatację Boeing 737 Max 8. Oprócz tego Federalna Administracja Lotnictwa USA wprowadziła zakaz na wykorzystywanie tych maszyn.

Koncern Boeing wykrył usterki techniczne w częściach swoich samolotów – podano na stronie Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA). Defekty wykryto w 312 samolotach modelu Boeing 737 NG i Boeing 737 MAX na całym świecie.

Jak podkreślono, uszkodzone części mogą nie odpowiadać standardom wytrzymałości z powodu złego wykonania, zużyć się przed czasem i uszkodzić samoloty.

Łącznie stwierdzono wady do 148 części, które zostały wykonane dla koncernu przez dostawców, a także określono numery seryjne samolotów z możliwymi usterkami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.