Ponad 3000 młodych Włochów zostało pasterzami

Opublikowano: 06.05.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Z powodu pogłębiania recesji i rekordowego poziomu bezrobocia we Włoszech coraz więcej młodych ludzi wybiera zawód pasterza – pisze gazeta “The Telegraph”.

Taki wybór profesji uwarunkowany jest tym, że młodzi ludzie nie mieli możliwości zrealizowania się w zawodzie lekarzy, prawników lub inżynierów z powodu spowolnionego tempa rozwoju gospodarczego Włoch, który pogłębia polityka ostrego oszczędzania środków publicznych.

Według danych Narodowej Konfederacji Rolników (Coldiretti) niespodziewany przypływ pasterzy w wieku do 35 lat pomoże w odmłodzeniu włoskiego rolnictwa. Prawie w 80% przypadków młodzi pasterze wprowadzają bardziej postępowe metody hodowli zwierząt, co pozytywnie wpływa na jakość mięsa, wełny i sera.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ink
Użytkownik
ink

Bardzo dobrze, że tak się dzieje. W dzisiejszych czasach gdzie, pobudowane jest tyle, gdzie sprzęty wykorzystuje się, aż się nie rozpadną jedyną rzeczą jaka może być w deficycie jest żywność.

Bydło w europie jest bardzo deficytowe, mam z tym kontakt i np z Litwy ludzie wożą na Włochy jałówki, krowy, byki.

Człowiek tak np dużo nie potrzebuje do życia. Jakieś schronienie, picie, jedzenie.

Najgorsze jednak, co rolnik może zrobić to zapożyczać się na nowe sprzęty.

Np w Polsce naszej kochanej, wstyd jest mieć gorszy kombajn czy ciągnik niż ma sąsiad.
Dlatego rolnicy zapożyczają się, aby “przyszpanować” Johnem Deer – em na polu.

A wcześniej miał starego dobrego Zetora, który by to samo wykonał.

Nie widział jednak to, że sąsiad jeździ na oparach diesla, a w nocy śpi tylko 2 godziny, bo resztę czasu zżera go stres gdyż kolejna rata spłaty swojego ukochanego traktora się zbliża, a zbory nie takie duże były.

fm
Użytkownik

@ink – w Polsce powód, który podałeś dotyczy wszystkiego. Ludzie tylko patrzą co ma sąsiad, znajomy, rodzina.. każdy chce zaistnieć przez “posiadanie” – dlatego nikt o nic nie walczy, bo większość spłaca kredyty..

Murphy
Użytkownik
Murphy

Ja to nigdy takich ludzi nie rozumiałem żeby żyć na kredyt. Jedyne co mogę pomyśleć o kredytach to kredyt na mieszkanie, bo to ciężko odłożyć na później, gdyż w międzyczasie żyć gdzieś trzeba. Bez innych rzeczy można się jakoś obejść, a tym bardziej nie patrzę na to co ktoś inny ma. Jak ma to niech ma, ja tego mieć nie muszę. :)