Ponad 3/4 firm planuje podwyżki cen w 2023 roku

Opublikowano: 30.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1617

Ponad trzy czwarte polskich przedsiębiorstw i małych firm zamierza podnieść ceny swojej produkcji w następnym roku – świadczą o tym opublikowane 24 października wyniki ogólnoeuropejskiego badania przeprowadzonego przez firmę Grand Thornton International.

„Wskaźnik netto [odsetek firm planujących podwyżki cen minus odsetek firm planujących obniżki] wynosi więc 74 punkty procentowe. To zdecydowanie najwyższy wynik w 11-letniej historii badania” — wskazano w raporcie firmy badawczej. Dodano, że gdyby ta korelacja miała się utrzymać, „mogłoby to oznaczać w najbliższych 12 miesiącach wzrost inflacji średnio do ok. 16 procent”.

„Biorąc pod uwagę, że dotąd w poszczególnych miesiącach 2022 r. średnia dynamika cen wynosiła 13,3 procenta, oznaczałoby to, że pod względem spadku wartości siły nabywczej pieniądza byłby to rok jeszcze gorszy niż obecny, a poszczególne odczyty inflacji mogłyby niekiedy przebijać poziom nawet 20 procent” — stwierdzono.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.