Ponad 15 milionów dolarów na walkę z systemowym rasizmem

Opublikowano: 30.07.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1109

RCMP przeznaczy 15,2 miliona dolarów kanadyjskich do 31 marca 2027 roku na zbieranie danych dotyczących mniejszości rasowych i badania nad rasizmem systemowym w federalnej policji. Dane zostały ujawnione po zapytaniu złożonym na początku maja przez posła konserwatywnego Johna Brassarda, który prosił o informację o wszystkich federalnych projektach z zakresu IT opiewających na kwotę ponad 1 miliona dolarów.

Co do badania rasizmu w RCMP ze streszczenia projektu można się dowiedzieć, że „projekt obejmuje zebranie, analizę i rozpowszechnienie danych dotyczących rasy w celu zwalczania rasizmu systemowego i dyskryminacji, a także poprawy świadomości kulturowej pracowników i zapewnienia usług policyjnych kompetentnych kulturowo”.

RCMP w oświadczeniu napisało, że dane dotyczące mniejszości rasowych są niezwykle istotne do przeprowadzenia procesu modernizacji policji. Służby chcą zrozumieć doświadczenia osób wywodzących się z ludności rdzennej, ciemnoskórych i osób pochodzących z mniejszości rasowych, które wchodzą w interakcję z RCMP. Nie chodzi przy tym o napiętnowanie konkretnych oficerów, ale o rozpoznanie zjawisk systemowych, które mogą zachodzić w kontaktach RCMP ze społecznościami, którym służy. Pieniądze przeznaczone na realizację projektu posłużą do przeprowadzenia konsultacji społecznych, szkoleń i inwestycji w nowe technologie.

Mimo pytania o definicję „rasizmu systemowego” RCMP nie wyjaśnia tego określenia.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.