Ponad 100 zabitych w irańskich protestach

Opublikowano: 21.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1436

Ponad sto, a być może nawet dwieście osób protestujących przeciwko podniesieniu cen paliw, zostało zabitych przez policję w irańskich protestach, twierdzi Amnesty International.

Chociaż rząd obiecał wypłaty rekompensat dla ludności, to w protestach uczestniczyły dziesiątki tysięcy ludzi. Prezydent Iranu oskarżył o wywoływanie demonstracji „podżegaczy” z USA, Izraela i Arabii Saudyjskiej i w środę oświadczył, że „odniesiono zwycięstwo nad wrogim spiskiem”. Jednak rząd nie przywrócił działania Internetu, wyłączonego od soboty.

W demonstracjach protestowano nie tylko przeciwko podwyżce cen, ale również przeciwko brakowi demokracji, dyktaturze kleru i religijnemu charakterowi kraju, wzywano nawet do powrotu rządów szacha.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com, MEMRI.org
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Koszerny Adolf
Użytkownik
Koszerny Adolf

USrael miesza.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Jak tłumaczą podwyżkę paliw ? Robi się niebezpiecznie , misja ” pokojowa ” już w natarciu? Ile ofiar cywili będzie stratą Iranu , narzucenia demokracji po amerykańsku?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ