Pompują ropę naftową z powrotem pod ziemię

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 939

Po raz pierwszy w historii ceny ropy osiągnęły ujemne wartości ze względu na gwałtowny spadek popytu spowodowany epidemią COVID-19. Obecnie zaczyna brakować miejsca na przechowywanie baryłek ropy naftowej.

Przemysł naftowy zaczął uciekać się teraz do desperackich środków. Sprzedawcy dopłacają do baryłek ropy, a w niektórych przypadkach zaczęto wpompowywać paliwo z powrotem do ziemi.

Władze stanu Teksas wyjątkowo zezwoliły na niekonwencjonalne sposoby przechowywania ropy. Ropa nie wraca dokładnie tam, gdzie jest wydobywany. Zamiast tego producenci badają możliwości przechowywania go w specjalnych podziemnych zbiornikach.

Obecne regulacje pozwalają na przechowywanie ropy pod ziemią, jednak jest to jedynie doraźne rozwiązanie. Ekolodzy uważają, że może to poważnie wpłynąć na środowisko, a nawet zanieczyścić wody gruntowe.

„Zezwolenie na przechowywanie ropy w formacjach podziemnych budzi wiele obaw zarówno o środowisko, a w szczególności o wody gruntowe” – powiedziła Emma Pabst z think tank Environment Texas.

Ponadto, ropa przechowywana pod ziemią może spowodować niebezpieczny wybuch. W 1992 roku, w wyniku rozszczelnienia rurociągu nastąpił wybuch paliwa. W katastrofie życie straciła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Władze Teksasu podkreślają, że sytuacja ta jest jedynie doraźna i ma pomóc w odciążeniu koncernów naftowych. Urzędnicy mają nadzieję na znalezienie bezpieczniejszego sposobu na przechowywanie paliw kopalnych.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 27.05.2020 01:58

    Ropa z ceną ujemną, a na stacji 4,3 zł.

  2. kierownik.karuzeli 27.05.2020 07:16

    hashi, obecnie ropa brent kosztuje 36 dolarow, a ujemna cena to sprawa sprzed miesiaca. Zaznacze ze trzeba uwzglednic drogiego dolara i 1000 podatkow, akcyz, oplat drogowych, zapasowych……….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.