Pompują ropę naftową z powrotem pod ziemię

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1315

Po raz pierwszy w historii ceny ropy osiągnęły ujemne wartości ze względu na gwałtowny spadek popytu spowodowany epidemią COVID-19. Obecnie zaczyna brakować miejsca na przechowywanie baryłek ropy naftowej.

Przemysł naftowy zaczął uciekać się teraz do desperackich środków. Sprzedawcy dopłacają do baryłek ropy, a w niektórych przypadkach zaczęto wpompowywać paliwo z powrotem do ziemi.

Władze stanu Teksas wyjątkowo zezwoliły na niekonwencjonalne sposoby przechowywania ropy. Ropa nie wraca dokładnie tam, gdzie jest wydobywany. Zamiast tego producenci badają możliwości przechowywania go w specjalnych podziemnych zbiornikach.

Obecne regulacje pozwalają na przechowywanie ropy pod ziemią, jednak jest to jedynie doraźne rozwiązanie. Ekolodzy uważają, że może to poważnie wpłynąć na środowisko, a nawet zanieczyścić wody gruntowe.

„Zezwolenie na przechowywanie ropy w formacjach podziemnych budzi wiele obaw zarówno o środowisko, a w szczególności o wody gruntowe” – powiedziła Emma Pabst z think tank Environment Texas.

Ponadto, ropa przechowywana pod ziemią może spowodować niebezpieczny wybuch. W 1992 roku, w wyniku rozszczelnienia rurociągu nastąpił wybuch paliwa. W katastrofie życie straciła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Władze Teksasu podkreślają, że sytuacja ta jest jedynie doraźna i ma pomóc w odciążeniu koncernów naftowych. Urzędnicy mają nadzieję na znalezienie bezpieczniejszego sposobu na przechowywanie paliw kopalnych.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Ropa z ceną ujemną, a na stacji 4,3 zł.

kierownik.karuzeli
Użytkownik
kierownik.karuzeli

hashi, obecnie ropa brent kosztuje 36 dolarow, a ujemna cena to sprawa sprzed miesiaca. Zaznacze ze trzeba uwzglednic drogiego dolara i 1000 podatkow, akcyz, oplat drogowych, zapasowych……….