Pompeo, Blaichman i ustawa 447

Opublikowano: 14.02.2019 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2372

Czytając relacje medialne z wtorkowej (12 lutego 2019 roku) konferencji prasowej sekretarza stanu USA Michaela Pompeo z ministrem spraw zagranicznych rządu III RP, Jackiem Czaputowiczem, trudno znaleźć fragment wypowiedzi amerykańskiego polityka, na który uwagę zwrócił portal DoRzeczy.pl. Chodzi mianowicie o jego prawdopodobne aluzje do ustawy 447.

Ale na początek warto nawiązać do innej wypowiedzi Pompeo. Otóż sekretarz stanu rozpływał się podczas spotkania z dziennikarzami na temat Polski i Polaków, po czym. Nie omieszkał nawiązać również do historii, twierdząc, że myśląc o przyszłości „pamiętamy także o przeszłości”. I tu Michael Pompeo powiedział: „Chcemy również rozwiązać sprawy z przeszłości, tego co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Stany Zjednoczone nigdy nie zapomną niezłomnego ducha polskiego. (…) Niedawno w USA zmarł Frank Blaichman (Bleichman) – jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej. Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel”. Gdy jednak wpiszemy w wyszukiwarkę nazwisko Frank Blaichman, na Wikipedii znajdziemy taki oto tekst: „Frank Blaichman, właśc. Franciszek Blaichman, Franciszek Blajchman (ur. 11 grudnia 1922 w Kamionce, zm. 27 grudnia 2018 w Nowym Jorku[1]) – członek żydowskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej, funkcjonariusz stalinowskiego aparatu represji w Polsce” . I dalej: „W 1942 na wieść o przygotowanym przesiedleniu Żydów z Kamionki do getta w Lubartowie uciekł z rodzinnej wsi, i ukrywał się w Kierzkówce u rodziny Aleksandra i Stanisław Głosów, odznaczonych później Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów świata. W grudniu 1942 lub latem 1943, według innych źródeł opuściwszy schronienie u Głosów, zorganizował niewielką, kilkuosobową grupę zbrojną, złożoną z ukrywających się Żydów, działającą w okolicznych lasach. Grupa utrzymywała kontakty z lokalną partyzantką komunistyczną. Według niektórych opinii była bandą rabunkową, i jako taka była zwalczana przez polską partyzantkę. Według pamiętnika Blaichmana oddział zamordował m.in. dwóch młodych żołnierzy AK. W 1944 według wspomnień Blaichmana, jego oddział, liczący już ok. 25 osób, brał udział wraz z Armią Ludową w znaczącej bitwie z Niemcami. Po wojnie rozpoczął pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa, piastując w 1945 stanowisko po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP. Po 1951 emigrował do USA”. Na koniec czytamy: „W listopadzie 2009 opublikował pamiętnik, „Rather Die Fighting: A Memoir of World War II” wydany w sierpniu 2010 w przekładzie polskim, jako Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej. Książka, zwłaszcza jej polskie wydanie, spotkało się z licznymi głosami krytyki ze strony historyków i środowisk kombatanckich, ze względu zawarte w niej liczne treści określane przez krytyków jako antypolskie i fałszujące historie. Szczególnie dużo protestów wzbudziły oskarżenia AK o współdziałanie z niemieckim okupantem i o programowy antysemityzm. IPN w 2010 wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia Bleichmana o popełnienie przestępstw stalinowskich oraz mordowanie członków polskiego ruchu oporu”.

Jak widać, Michael Pompeo wybrał sobie jako przykład bohaterstwa „polskiego ruchu oporu” dość osobliwy przypadek. Media określiły tę część wypowiedzi Pompeo jako „wpadkę”. Ale czy na pewno była to wpadka?

Portal DoRzeczy.pl zwraca uwagę na jeszcze jeden fragment wypowiedzi amerykańskiego sekretarza stanu… Pompeo powiedział: „Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu”. Portal zastanawia się czy nie jest to aby wyraźna sugestia, że najwyższa już pora, by polski rząd zaczął realizować żydowskie roszczenia wobec mienia niespadkowego, zgodnie z amerykańską ustawą 447.

I jeszcze jedno… Czy przywołany przez Pompeo przypadek Franka Blaichmana nie tłumaczy w pewnym sensie tego, jaki może być cel zabiegania przez Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie o archiwa IPN z czasów wojny, dotyczące Żydów? Z jednej strony historię od nowa piszą nam Niemcy, teraz do pisania nowej wersji historii dołączają się Żydzi. Czyż nie po to zabiegali o wycofanie się rządu PiS z nowelizacji ustawy o IPN? Tylko patrzeć jak usłyszymy, że podczas wojny, biedni Niemcy zmuszeni zostali przez Polaków do mordowania Żydów. Zresztą gdzie tam Niemcy… Okaże się, że oni heroicznie usiłowali Polaków przed tymi zbrodniami powstrzymywać… Może nawet w tym celu wkroczyli do Polski 1 września 1939 roku. Zbliżająca się 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej może być dobrą okazją do rewizji historii… Smutne to wszystko…

Autorstwo: PSz
Źródło: ProKapitalizm.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kain
Użytkownik
Kain

Żart roku 2019 i malina roku dla USA i Izraela brawo!!!

cacor
Użytkownik
cacor

Jeszcze kilka lat, kilka fałszywych informacji i świat zacznie się zastanawiać, czy faktycznie nie wywołaliśmy tej II WŚ.
Gdzie są nasi dyplomaci, czemu na to pozwalają?

edek
Użytkownik
edek

Jeszcze trochę, a na lotnisku szykowanym na ewakuację państwa żydowskiego gdy wojna z Iranem rozgorzeje, wylądują tysiące agentów mosadu i IDF i zaczną przejmować od tubylczego mniej wartościowego narodu kolebkę żydowską, Polin.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_Port_Komunikacyjny
Już ćwiczyli w Polsce desant na lotnisko.
No, chyba że wojna już wybuchnie, bo kolonii zza oceanu czas się kończy… To wjadą do nas bez lotniska.
PIS 3-krotnie przyspieszył wydawanie paszportów polskich Żydom. Nie ma przypadków.

A przerzucanie winy za holoolo na Polaków jest po to, by Świat nie poparł antysemitów Polaków najechanych przez wybrany przez Boga naród…
PIS bardzo skutecznie współpracuje też w tej kwestii z syjonistami, skłócając Polskę ze wszystkimi.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@#cacor
dyplomate z pollanda możesz kupić na wsi.com, prawie darmo.

Edward
Użytkownik
Edward
Perun
Użytkownik
Perun

Edward 17.02.2019 11:48

Poczytaj o dr.Zorbasie w sieci a trochę ci się wyjaśni, dla mnie już sam taki cytat z jego wypowiedzi:
“…wreszcie przeznaczania mienia, które nie ma spadkobierców na cele edukacyjne i społeczne…”
kładzie go na łopatki jako politologa czy kim tam on w końcu jest, bo studia skończył jako teatrolog.
Mienie bez spadkobierców, we wszystkich cywilizowanych krajach łącznie z USA, przechodzi na skarb państwa i to państwo decyduje co z nim zrobić a nie jakieś związki plemienne.
Poczytaj o tzw. “martwych kontach” w Szwajcarii a zobaczysz jak to się skończy bo to był precedens.
Zwykła propaganda na zamówienie rządzących dla uspokojenia opinii publicznej i tyle.
Przy okazji, namawiam wszystkich do podpisania petycji:
http://podpiszapel.pl/petycje/roszcze
Tutaj filmik z wyjaśnieniami:
https://www.youtube.com/watch?v=wNRgnojXeuo

arthur
Użytkownik
arthur

@cacor
zastanawianie się wymaga pewnej pracy umysłowej:))
A czym jest Polska dla świata, żeby się nad nią zastanawiać?
Nie, świat nie będzie się zastanawiał; świat przyjmie, że tak jest, bo przecież najważniejsi gracze tak ciągle mówią…

edek
Użytkownik
edek

@Edward

Tekst jest kłamliwy.
Nie po to Żydzi złamali zasady procedowania ustaw w USA i nakłonili prezydenta USA do podpisania ustawy, by nic ona nie znaczyła.
Polska jest kolonią USA. A USA Izraela.
Pisiory zrobią wszystko, czego zażądają panowie zza oceanu lub Morza Śródziemnego.
Tak czy inaczej, prowadzona jest podstępna wojna z polskim narodem. A pisiorowaty rząd jest rządem zdrady narodowej. Pilnuje interesów syjonistycznych, nie polskich.

Być może dlatego, że:
wawel.neon24.pl/post/147731,dwa-narody-jeden-ukryty-blajchman-i-dyplomacja
https://www.youtube.com/watch?v=1D2NrRMHuVU&ut=
Albo to po prostu Płatni Zdrajcy, Pachołki Syjonistyczne.