Pomoc działa

Opublikowano: 12.10.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 725

GfK Polonia przygotowało na pierwszą rocznicę funkcjonowania programu Rodzina 500+ raport oparty na trzech niezależnych źródłach informacji. 70 proc. uczestników badania potwierdziło, że wpływy z tego tytułu poprawiły ich sytuację finansową.

Jak pisze portal Finanse.GazetaPrawna.pl, raport powstał na podstawie trzech badań:

– badania desk research, czyli analizy danych wtórnych dotyczących założeń i skutków wprowadzenia programu,

– badania ilościowego ad-hoc, zrealizowanego metodą CAWI (online) przy wykorzystaniu Access Panelu GfK Polonia (800 wywiadów),

– prowadzonego od ponad 20 lat Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia (próba 8000 polskich gospodarstw domowych, zbierających dane za pomocą skanerów i raportujących o dokonywanych przez siebie zakupach produktów).

Beneficjenci oceniają program pozytywnie – dzięki niemu mogą pozwolić sobie na więcej niż wcześniej. Co druga rodzina objęta programem deklaruje, że zachęca on do powiększenia rodziny. Co piąta rodzina zaczęła po raz pierwszy oszczędzać, a 3/4 rodzin przeznaczyło część swoich środków na lokaty czy ubezpieczenia. Pieniądze z programu wykorzystano również na wyposażenie mieszkań oraz wspólne spędzanie czasu poza domem.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 16.10.2017 11:59

    “… a 3/4 rodzin przeznaczyło część swoich środków na lokaty czy ubezpieczenia.”
    Czyli III RP zaciąga długi, żeby oni z powrotem wpłacali te pieniądze do banków na % daleko mniejszy niż ten, na który je pożyczono.
    Rozumiem, że każdy chce mieć pieniądze na czarną godzinę, ale lokata to najgorsze miejsce.
    Wtórny zysk żydobankstera budzi moje obrzydzenie, tym bardziej, że od lat budżet się rozrasta, a nasze dzieci idą w babilońską niewolę odstek nie do spłacenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.