Południowokoreańskie czołgi będą produkowane w Polsce

Opublikowano: 01.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2283

Południowokoreańskie czołgi K2 będą produkowane przez wspólne polsko-koreańskie konsorcjum na terytorium Polski — poinformował 31 marca wicepremier i minister obrony RP Mariusz Błaszczak na poligonie pod Orzyszem, gdzie przebywał wraz z prezydentem Andrzejem Dudą.

„Jeszcze dziś zostanie także podpisany dokument, umowa, która stanowi o powołaniu konsorcjum między Polską Grupą Zbrojeniową i Hyundai Rotem, a więc firmą koreańską, konsorcjum, które zajmie się produkcją czołgu K2 w Polsce” — zapowiedział Błaszczak.

Według wiceministra „silne i nowoczesne wojsko i armia” to klucz „do bezpieczeństwa kraju”, stąd rząd koncentruje się na wzmacnianiu armii i inwestuje w nowoczesny sprzęt, by odstraszyć „potencjalnego agresora”.

Uzgodniono, że wspólna produkcja czołgów K-2PL oraz pojazdów towarzyszących na podwoziu gąsienicowym będzie się odbywać w WZM.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sanchop 01.04.2023 14:54

    “Czołg charakteryzuje się relatywnie niską masą wynoszącą 55 ton” acha ciekawe po jakich drogach będzie jeździł, słów brak…za jakie jeszcze wynalazki trzeba zapłacić? Jak konfederacja dojdzie do władzy to ustawowo (z Londynu) wprowadzi limit na chleb 100 złotych. Brawo polska/ukraina przeciw Rosji i Chinom, no to wygląda obiecująco.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.