Polskie wsparcie dla „żółtych kamizelek”

Opublikowano: 09.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Wielomiesięczne już francuskie protesty „żółtych kamizelek” cieszą się też dużym zainteresowaniem wśród Polaków. W dniu strajku generalnego we Francji, gdy w protesty „żółtych kamizelek” włączają się francuscy związkowcy, w Warszawie pod ambasadą Francji pikietę solidarnościową zorganizowali członkowie związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Przemawiający do pikietujących Jakub Grzegorczyk z IP zwrócił uwagę na fakt, że francuskie związki zawodowe, solidaryzujące się z protestami „żółtych kamizelek”, występują przeciwko tej samej polityce i problemom, jakie my tu w Polsce też dokładnie znamy. Dlatego pikieta była też okazaniem solidarności wszystkim związkowcom, którzy walczą także w Polsce o interesy świata pracy. Dotyczy to między innymi pracowników Pomocy Społecznej, która organizuje protesty i szykuje się do strajku; nauczycielom, którzy także szykują strajki; pracownikom sądów, którzy organizują protesty przeciwko głodowym pensjom; listonoszom i pracownikom innych branż, przede wszystkim sfery budżetowej. Wznoszono okrzyk — „Paryż, Warszawa, wspólna sprawa!”.

Grzegorczyk zauważył, że „francuski ruch związkowy włącza się w protesty, by odebrać ruch „żółtych kamizelek” z rąk faszystów, nazistów, rasistów, antysemitów, ksenofobów, którzy, jak twierdzi, próbują ten ruch przejmować.

Do zebranych przemówił też Piotr Szumlewicz, znany z ostatnich protestów w „PLL LOT”, którego właśnie bez wypowiedzenia zwolniono z pracy w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych. Jak ten z kolei twierdzi, zwolniono go za nieprzejednaną i bezkompromisowa walkę o interesy ludzi pracy. Apelował o odnowę ruchu związkowego w Polsce.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o