Polskie władze szykują pełzający drugi lockdown

Opublikowano: 03.10.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2209

Widmo ponownego zamknięcia Polaków w domach znowu stało się realne i to już od najbliższego tygodnia! Media piszą o tym co jest planowane jako o „małym lockdownie”, któy będzie dotyczył niemal 6 milionów obywateli naszego kraju. Jednak jeśli zostanie zmieniona metodologia klasyfikowania powiatów jako stref żółtych i czerwonych – co zapowiedziano – może się okazać, że nowy lockdown będzie szybko dotyczył nawet 20 milionów Polaków!

Słowacy i Czesi wprowadzili stan wyjątkowy z powodu wzrostu ilości zdiagnozowanych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, ale wciąż nie ma decyzji o takim samym rozwiązaniu dla Polski. Wszystko wskazuje na to, że nasi rządzący obrali inną strategię. Nie należy się spodziewać ogłoszenia zamknięcia wszystkiego – jak w marcu – zamiast tego rząd wprowadzi nam ponownie obostrzenia znane z wiosny, po prostu rozlewając na całą Polskę tak zwane strefy żółte i czerwone.

Dobowa liczba zakażeń sięga już ponad 2 tysiące osób. Wczoraj przedstawiono zmiany w zakresie finansowania obsługi osób, którym testy wykazały zakażenie. Teraz to lekarze pierwszego kontaktu zostają rzuceni na front walki z modnym politycznym wirusem grypopodobnym. Będą oni leczyć osoby przechodzące zakażenie w sposób mało objawowy. Zapowiedziano, że tacy pacjenci będą się wiązać z lepszymi pieniędzmi za ich obsługę.

Warto zwrócić uwagę, że przedwczoraj nastąpił wzrost liczby testów RT PCR (które wg naukowców z Oxfordu są nadwrażliwe, patrz TUTAJ), mniej więcej o 30 procent w stosunku do poprzednich dni i jednocześnie wzrosła liczba zakażonych do rekordowej ilości niemal 2000 przypadków czyli też o 30 procent. Dzisiaj padł kolejny rekord zakażeń według – 2292 nowe potwierdzone przypadki zakażeń. Widząc te przyrosty można powiedzieć wprost, że po pierwsze władze mają klucz do tego aby wygenerować tyle zakażeń ile potrzebują do realizacji swoich niecnych planów, a po drugie istnieje oczywistej korelacji między ilością testów a ilością rzekomych zakażeń, oznacza, że koronawirus jest powszechnie obecny w populacji. To implikuje oczywistą konkluzję, że śmiertelność na SARS-CoV-2 jest jeszcze mniejsza niż ta ostatnio deklarowana przez CDC, wynosząca od 0,1 do 0,3 procenta zakażonych.

Jednak oficjalnie wszyscy rządzący nadal udają, że koronawirus to wielkie zagrożenie dla nas wszystkich i jak już porządnie ludzi przestraszą przekonując, że coś im grozi, przystępują do tresury społecznej implementując pełzający lockdown. Przyjęty w Polsce model zakłada podział na trzy strefy – zieloną, teoretycznie wolną od ognisk wirusa, żółtą gdzie notuje się i czerwoną, które różnią się poziomem zamordyzmu i restrykcji.

Już od dzisiaj 51 powiatów znalazło się w strefach: czerwonej 17 i żółtej 34. Dodatkowo dla 18 innych powiatów w tym miasta Warszawa czy Suwałki, znajdują się na tak zwanej liście zagrożonej, czyli może się tam pojawić strefa żółta lub czerwona. Przypomnijmy, że obecnie oznacza to konieczność chodzenia w brudnej szmatce nie tylko w sklepach, ale też w przestrzeni publicznej na świeżym nomen omen powietrzu.

Na dodatek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ogłosił zmianę metodologii w klasyfikowaniu danych powiatów. Będzie to oznaczać o wiele łatwiejsze dostanie się powiatu czy miasta na prawach powiaty, do stref żółtych i czerwonych. Oznacza to, że władze będą mogły z łatwością “rozlewać” strefę żółtą na cała Polskę, robiąc lockdown, który będzie się rozwijał dzień za dniem, stosownie do potrzeb.

Biorąc pod uwagę rozwój wypadków wydaje się oczywiste, że w tym roku o Wszystkich Świętych można zapomnieć. Cmentarze zapewne zostaną wkrótce zamknięte, nawet jeśli nie wszędzie to w większości naszego kraju, w tym w dużych miastach. Być może rządzący odwołają też Boże Narodzenie, wszak Wielkanoc odwołali. Niestety ludzie stali się bezkształtną przestraszoną ciemną masą, która cieszy się z jawnego już niewolnictwa i wykazuje agresję w stosunku do wszystkich, którzy myślą inaczej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 03.10.2020 09:49

  W niektórych krajach np. w USA potrafią zrobić ponad milion testów dziennie.

 2. Kaczor3333 03.10.2020 13:10

  A jak tam apostoł Łukasz, zdecydował się już? Dziś będzie chory czy zdrowy?

 3. Fenix 04.10.2020 06:35

  @pikpok USA miliony testów dziennie za miliony z podatków ,i nikt władzy nie sprawdzi. Chorym na grypę tez robią testy ? I czym się różni wirus covid, od wirusa grypy ? Jeśli przy każdej z chorób z podwyższoną temperaturą mamy test wirusa dodatni, to bez sensu robione są testy osób bez bezobjawowy! Ludzie żyjemy w świecie wirusów i z wirusami, bakterii i z bakteriami. Podwyższona temperatura organizmu to test naturalny , oznajmiający chorobę. Lekarz powinien rozpoznać chorobę, albo i nie, wtedy używa testów bo są uzasadnione!

 4. Fenix 04.10.2020 08:15

  Władzy strach hipochondryków to ból utraty władzy, covid test to fałszywa flaga ,został narzucony globalnie, ludziom. Zaszczepienie owieczek , ma odwrócić uwagę od problemu władzy sprawowanej w tym przyznania się do błędu, ich porażki ! Będzie to, być ich siłą , zwróconą przeciwko nam ? Albo, naszą siłą być , i w jedności żyć !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.