„Polski wątek” w wysadzeniu gazociągów Nord Stream?

Opublikowano: 01.10.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2702

Francuski nadawca publiczny stawia pytanie – kto stoi za sabotażem gazociągów Nord Stream na Bałtyku? Odpowiedzi jest kilka, a redakcja France Info zebrała różne hipotezy. Za eksplozją może stać Rosja, Stany Zjednoczone, a nawet Ukraina, ale z „polskim wątkiem”.

Przypomniano, że jeszcze kiedy ulatujący gaz kotłował wody Bałtyku, niektórzy mieli już gotowe odpowiedzi w sprawie sprawców sabotażu. Kijów nazwał to „atakiem terrorystycznym Rosji i agresją na Europę”. Władimir Putin oskarżył z kolei Anglosasów i NATO.

Po roku sprawa pozostaje jednak otwarta. Media skandynawskie pisały o obecności w pobliżu miejsca eksplozji rosyjskich okrętów na kilka godzin przed wybuchem. Miałby to być akt auto-sabotażu, którego celem mogła być chęć uniknięcia kar finansowych za wstrzymane dostawy i postraszenie Niemców.

Najnowsze i podobno wszechstronne śledztwo mówi jednak o Ukraińcach. Znaleziono rzekomo ślady sześciu osób z fałszywymi paszportami, które wynajęły jacht „Andromeda” w Niemczech dla polskiej firmy. Ta w rzeczywistości miała być własnością Ukraińców. Łódź miała wypłynąć na morze w czasie dokonania sabotażu, a śledczy znaleźli na niej ślady materiałów wybuchowych, których używa się także do podwodnych detonacji.

Niemiecki jacht żaglowy Andromeda wypłynął z Rostocka i znajdował się w szwedzkim porcie dwanaście dni przed eksplozjami. Podłożenia ładunków mieliby dokonać ukraińscy płetwonurkowie. Francuzi uważają taką wersję za bardzo prawdopodobną.

Autorstwo: BD
Na podstawie: France Television
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. belfanior 01.10.2023 18:11

    … A ten polski watek to gdzie???

  2. Drnisrozrabiaka 01.10.2023 22:25

    @belfanior- polski wątek to ta część, w której Polska będzie za ten wyskok płacić.

  3. Szurnięty Mędrzec 02.10.2023 10:25

    Niemiecki jacht, Szwedzki port, do tego Francuzi, Ukraińcy i Polacy, cóż za międzynarodówka, idealny materiał na film akcji

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.