Polski Kościół traci zaufanie

Opublikowano: 22.09.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 8

Tylko 20 procent Polaków całkowicie ufa polskiemu Kościołowi – wynika z sondażu Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS przeprowadzonego dla Interii.

W sondażu respondenci odpowiadali na pytanie “Na ile ufa Pani/Pan bądź nie ufa polskiemu Kościołowi Katolickiemu w Polsce”. Okazało się, że odpowiedź “zdecydowanie ufam” wybrało tylko 20 proc. uczestników badania. Tyle samo respondentów “zdecydowanie nie ufa” Kościołowi.

26 procent wybrało odpowiedź „raczej ufam”, 15 procent „raczej nie ufam”, a 15 procent „ani ufam, ani nie ufam”.

Badanie IBRiS dla Interii zostało przeprowadzone w dniach 30 sierpnia – 2 września metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

O utracie zaufania do instytucji Kościoła Rzymskokatolickiego świadczą również wyniki najnowszego sondażu CBOS.

„W ciągu ostatnich 2 miesięcy opinie o działalności Kościoła rzymskokatolickiego wyraźnie się pogorszyły i są najsłabsze od 1995 roku. Obecnie jego działalność pozytywnie ocenia niespełna połowa badanych (48 proc., od marca – 9 pp), a negatywnie – dwie piąte (40 proc., + 8 pp)” – wynika z badania przeprowadzonego w drugiej połowie maja (od 16 do 23).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
FreeMan
Użytkownik
FreeMan

Wiecie kiedy robi się sondaż? Wtedy kiedy wynika badania opinii (metoda NAUKOWA) mogą dać niewłaściwy wynik.