Polski dziennikarz oskarżony o spisek

Opublikowano: 05.02.2015 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 412

Polski tygodnik prawicowy “Gazeta Polska” oskarżył słynnego publicystę, absolwenta Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Jana Dariusza Cychola o antypaństwowy spisek.

W ostatnim numerze autorzy artykułu „Cień Moskwy w TVP” informują czytelników, że w telewizji państwowej TVP dojrzewa nijaki antypolski spisek, za którym kryją się polscy dziennikarze. Jednym z głównych bohaterów autorzy zrobili Jana Dariusza Cychola, który pracował jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Moskwie, następnie jako specjalny korespondent w Sejmie RP, reporter wojskowy, wiceszef redaktora naczelnego gazety NIE, a obecnie jako pracownik TVP.

Cała „wina” Cychola polega na tym, że w 1988 roku skończył on wydział dziennikarski na MGU i włada językiem rosyjskim. Poza tym, opublikował serię materiałów w polskiej redakcji internetowej „Głosu Rosji”.

Zdaniem autorów publikacji, Cychol jest „ustnikiem Kremla” i „rosyjskim agentem”.

Związany z Gazetą Polską portal internetowy niezalezna.pl umieścił tę publikację w internecie, po czym pojawiły się komentarze czytelników, domagających się zwolnienia polskiego dziennikarza, deportowania go z kraju a nawet fizycznej likwidacji.

Sytuację skomentował poseł na Sejm RP z partii prawicowej Prawo i Sprawiedliwość Jan Dziedziczak: „To niebywały skandal, zarówno z przyczyn etycznych, jak i bezpieczeństwa państwa. Chodzi o pracownika TVP pełniącego znaczącą funkcję i prowadzącego działalność kłócącą się z polską racją stanu. Dlatego ta sprawa będzie poruszona na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu”.

Sam publicysta zamierza wytoczyć przeciwko Gazecie Polskiej powództwo w sprawie obrony jej honoru i godności. „Niestety wszystko, co się dzieje, mieści się w schemacie antyrosyjskiej kampanii, którą realizują obecnie zarówno polscy politycy, jak i prawicowe media” – powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti Cychol.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pablitto 05.02.2015 13:21

    hmm… a ultraprawicowe? Uznają wujka putina jako jedyne (?) antidotum na “NWO”?

    -coraz “taniej” to wszystko zaczyna wyglądać, a info-wojna przybiera coraz bardziej tandetne oblicza.

  2. MamDosc 05.02.2015 20:11

    Gazeta Polska i telewizja Republika jest tylko zasłona dymną i kontrolowanym upuszczaniem pary z gotującego się kociołka. Niby coś odsłania i drąży,ale całą prawą rękę trzyma jankesom w żopu. PO dzisiejszych rewelacjach z Rostowskim i już oficjalnym załatwianiu transportów z bronią dla Ukrainy, zaczynam twierdzić że nasze państwo już niebawem zostanie rozerwane na strzępy jako okop USraelskiego przyczółka. Bardzo mocno chcą przywrócić w Rosji stary porządek NWO. Gdyby nie ta nieszczęsna Syria to by Putin nigdy się ze smyczy nie zerwał. A tak jest giga problem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.