Polska zażąda od Niemiec odszkodowań za II wojnę światową?

Opublikowano: 02.07.2017 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 525

Niemcy nie mają ostatnio dobrej passy jeśli chodzi o Polskę. Najpierw wybory przegrała wspierana przez nich partia, a teraz na dodatek dowiedzieli się, że według realnie rządzącego w Polsce, Jarosława Kaczyńskiego, straty wojenne, jakie poniosła Polska po drugiej wojnie światowej są tak poważne, że nasz kraj do dzisiaj mocno odczuwa tego skutki. Przypomniał też dobitnie, że Polska nigdy nie wyrzekła się należnych odszkodowań za II wojnę światową.

“Polska była pierwszym krajem, który zbrojnie przeciwstawił się niemieckiemu hitleryzmowi. A później zostaliśmy – tylko 17 dni później – zaatakowani także przez inny ludobójczy totalitaryzm. Przez Związek Sowiecki. – stwierdził Jarosław Kaczyński – “Teraz pytanie, czy otrzymaliśmy za te gigantyczne szkody, których tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś, bo straty w ludziach, straty w elitach są w zasadzie nie do odrobienia? Czy otrzymaliśmy jakiekolwiek odszkodowanie? Nie! ”

Kaczyński wypomniał pośrednio zachodnim aliantom zdradę Polski, wypominając, że Plan Marshalla nie był dla nas tylko dla pozostałości po nazistowskich Niemczech. Dzięki temu my staliśmy się komunistycznym skansenem, a zbrodniarze zaczęli normalne życie i doszli do ponownej gospodarczej potęgi, która umożliwia im obecnie kręcenie całą Unią Europejską, niczym jakąś dziwaczną IV Rzeszą.

Co więcej bezczelność naszych zachodnich sąsiadów ostatnio sięga zenitu. Nie dość, że wypierają swoją odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej przelewając ją na beznarodowych nazistów i … Polaków. To jeszcze doprowadzili do kryzysu migracyjnego w Europie zapraszając miliony pseudo uchodźców wojennych, którzy okazali się jeszcze bardziej od nich bezczelnymi typkami liczącymi na darmowe pieniądze bez pracy i kobiety chętne na seks. Gdy tego nie znajdują wchodzą na drogę przestępstwa i gwałtu, co spowodowało, że poziom bezpieczeństwa na zachodzie Europy dramatycznie spadł.

Niemcy są tak bezczelni, że postanowili podzielić się zaproszonymi przez siebie gośćmi opowiadając historyjki o “solidarności europejskiej”, której chyba najlepszym objawem jest gazociąg Nord Stream i planowany Nord Stream 2. W każdym razie trzeba się zgodzić z szefem partii rządzącej w Polsce, że skoro za naszą odmowę przyjęcia ich islamistów planują nałożyć na nas kary po 250 tyś. euro za każdego z nich, to może czas na to, aby na arenie unijnej dopomagać się podobnej kary dla Niemiec za każdego wpuszczonego nielegalnego imigranta, co można łatwo uzasadnić, jako działanie przeciw traktatowi z Schengen.

A skoro Niemcy są tacy chętni do karania Polski za odmowę doprowadzenia do katastrofy społecznej będącej skutkiem ich działań, to rzeczywiście otrzeźwić ich mogą tylko reparacje wojenne, których wciąż nam nie wypłacili. Są ku temu podstawy prawne i Niemcy obawiają się, że Polska wspomagana na arenie międzynarodowej przez USA, może to zrobić.

Autorstwo: admin3
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. polach 02.07.2017 10:17

  “ą ku temu podstawy prawne i Niemcy obawiają się, że Polska wspomagana na arenie międzynarodowej przez USA, może to zrobić.”

  Rzadko się zgadzam z Jarosławem ale w tej kwestii mówi ogólnie prawdę, tyle że repatriacje za II wojnę od Niemiec temu systemowi się nie należą bo “prl bis” nie jest następcą II RP tylko pasożytem opartym o nielegalną konstytucję z 97 r. i wcześniejsze pseudo konstytucje komunistyczne. Ale ogólnie to gdy odbędą się wybory np; oparte o konstytucję legalna z 1935 r. z 23 kwietnia, gdzie dziś Jan Zbigniew Potocki pełni funkcję prezydenta na wygnaniu to dopiero wtedy, po oczyszczeniu Polski z obcych u władzy można starać się o gigantyczne zadośćuczynienie od Niemiec i nie tylko.Ale od tych także co nas zdradzili w Jałcie itp.

  p.s

  w tym przypadku gdy nam Niemcy chcą dać imigrantów na siłę, uważam że to wybieg polityczny aby przestali szantażować rząd(okupanta) i chce reparacje wojenne wykorzystać Jarosław do obrony ziemi przed imigrantami jako argument, bo planują się tu inni wprowadzić z narodu wybranego, a potem jeszcze zgarnąć nasze zadośćuczynienie, obym się mylił…

 2. kudlaty72 02.07.2017 11:57

  “Przypomnijmy, że w 2004 roku, kiedy Niemcy zaczęły przebąkiwać coś o odszkodowaniach za utracone w wyniku podziałów politycznych po II wojnie światowej terytoria należące do III Rzeszy (dzisiejsze Pomorze Zachodnie, Mazury oraz Dolny Śląsk), urzędnicy Lecha Kaczyńskiego (ówczesnego prezydenta Warszawy) przygotowali wyliczenia, z których wynikało, że za samo tylko zniszczenie Warszawy Niemcy są winne Polsce równowartość dzisiejszych 45,3 mld USD. Temat roszczeń niemieckich za utracone ziemie III Rzeszy natychmiast przygasł…”
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02711-Niemcy-panicznie-boja-sie-tematu-reparacji-wojennych.htm

  “Łącznie zadośćuczynienie Polsce za straty wojenne kosztowałoby Niemcy, co najmniej bilion dolarów.”
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/05/polska-powinna-miec-roszczenia/

 3. robi1906 02.07.2017 12:09

  Polska władza po roku 45-tym, wzięła się ze zdrady narodowej której końcem,
  był Wrzesień roku 39-tego,
  to co zrobili przed wojną te łajdaki wpychając Polskę, przepraszam,
  nasz cały naród polski, w łapska niemieckie,
  to się w pale nie mieści.

  Okłamano w sposób bezczelny naród polski w kwestii sojuszy (tak jak ma to obecnie przy NATO),
  zrobiono wszystko,
  powtórzę to, zrobiono wszystko,
  by Niemcy, tę wojnę wygrały.
  (jakbyś miała jakieś pytania odnośnie tego, to odpowiem, dlaczego mam takie tezy).

  plan marshalla był pomysłem Lichwy by zdobyć to, czego jeszcze nie mieli.

  Pierdzielę farmazony?,
  popatrz na gospodarkę angielską,
  bieda z nędzą, czy im pomógł “plan Marshalla”?,
  nie, nie pomógł im w niczym,
  “plan Marshalla”, to jedno wielkie szachrajstwo, tak jak wszystko czego się dotknie Lichwa.

  czy Polska powinna się domagać odszkodowań przez Niemcy?,
  oczywiście.

  Są przeciez dokumenty z których wynika że zniszczeń Warszawy (ale i całego państwa), dokonano z premedytacją, i tu wcale nie chodzi o “powstanie”.
  Są plany, że Warszawa miała zostać zlikwidowana, nie tylko z budynkami ale i z ludzmi.
  Jarosława nienawidzę,
  bo to jest zdradziecki gnojek, on tego nie robi z powodu nas ocałych,
  tylko z tego powodu, że on nie wie co robi, miota się jak wariat w klatce,
  raz, rusy niedobre,
  drugi raz, niemce niedobre.

  a co z dekretem Kiszczaka, że niemcom można z agenta zrobić każdego, mało tego, ostatnio podjęli uchwałę o tym że niemieckie wojsko może strzelać do naszych, chociażby na pochodzie 11-Listopada.

  Podsumuję to wszystko tym,
  teraz się obudził, …. jeden?.

 4. lboo 02.07.2017 12:36

  @polach: Niedawno KE nałożyła na google sporą karę w wysokości mniej więcej tyle ile kiedyś USA nałożyły na VW. Teraz Jarek straszy Niemców odszkodowaniami. Może to przypadek.
  Pomimo że uważam że to słuszne że powinniśmy zwrócić się do Niemców w sprawie odszkodowań, to obawiam się że deklaracja Jarka jest tylko ruchem w wielkiej polityce w której jesteśmy tylko pionkiem. Czyli jest to tylko straszak na Niemców i nic z tego nie wyjdzie, bo USA nie zależy żeby Polacy coś dostali, a Niemcy jak przyjdzie co do czego to raczej zapłacą te 2-3 mld niż zgodzą się zapłacić bilion.
  Emigranci też mogą być tu przyczyna. Oczywistym jest że nie przyszli tu bez pomocy. I równie oczywistym jest że nie Polska jest ich miejscem docelowym (my mamy od tego Ukraińców których akurat Jarek chetnie wita), a skoro mają siedzieć w zachodniej europie, to ten kto ich tam wysłał pilnuje zeby nie rozeszli sie gdzie nie trzeba.

  @robi1906: Tu taki smaczek na potwierdzenie tego co pisałeś że Niemcy miały wygrać za wszelką cenę:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Unthinkable
  Mieliśmy ramie w ramie z wermachtem walczyć przeciw ZSRR w 1945.

 5. robi1906 02.07.2017 13:33

  lboo,
  to nie tylko smaczek, ale taki był całkiem realny plan.
  Książkę o tym, mam,
  scenariusz 3 wojny był planowany jeszcze przed zakończeniem 2 wojny,
  ja taką wiedzę mam, i mam ze szczegółami,
  a to,
  że to wiemy, wiemy z tego, że to sporządził (lub kazał napisać taki scenariusz), rząd angielski,
  a nie Lichwa,

  plany Lichwy widać tylko po efektach, lub po przygotowaniach, a te dla mnie już od dawna są znane i rozpoznalne.

 6. cinq2 02.07.2017 15:05

  A kto na Niemczech wymusi spłatę tych reparacji?
  Co jak powiedzą ,,spadajcie”… żadnych konsekwencji z tego nie będzie.
  Jak ich zmusić do zapłaty tych pieniędzy?

 7. Szaman 02.07.2017 18:58

  Jest to po prostu odpowiedź na imigrantów ale co jak co takie deklaracje się chwalą bo od takim ruchem właśnie przypomniał polakom kawałek historii a mianowicie tej w którym tej spłaty nigdy nie było ;]

  Co do Kaczyńskiego to też bym mu nie ufał ale nie można też popadać w paranoje. Robi to dobrze że masz książkę ale są różne książki różnych autorów którzy mieli różnych sponsorów. Pisali oni historię po swojemu i żeby dojść prawdy trzeba nie tylko przeczytać wiele z nich ale najlepiej przeprowadzić badania na własna rękę.

  Przykładowo 90% książek o mitologii słowiańskiej jest napisana przez niemieckich archeologów lub na podstawie ich opracowań i nie znajdziesz tam nic prócz bzdur o zacofanych dzikusach którzy rzekomo żyli na tych ziemiach przed 966.

  W każdym razie wątpię żeby ktokolwiek realnie coś oddał to jest raczej taki komunikat dla Niemców którzy za bardzo się panoszą i wmawiają nam że jesteśmy im coś winni a tak na prawdę to oni są do dziś i to nie małą sumę.

 8. polach 02.07.2017 20:01

  @polach: Niedawno KE nałożyła na google sporą karę w wysokości mniej więcej tyle ile kiedyś USA nałożyły na VW. Teraz Jarek straszy Niemców odszkodowaniami. Może to przypadek.

  Niema takich przypadków, według mnie są tarcia pomiędzy korporacją o nazwie Niemcy i ich strefami wpływu a korporacjami z Usraela, bo wyszło wszem i wobec na jaw iż google dane choćby z gmaila daje służbom Usraelskim itp, wyszli Niemcy na idiotów, to im kare KE przywaliła, a jak wiemy KE jest reprezentantem interesów głownie korporacji “europejskich” a parlament unii to mistyfikacja aby ludzie myśleli że tam są podejmowane jakieś decyzje a KE je wykonuje a to mit.Oni tam na górze ewidentnie przestali się dogadywać jak ma wyglądać, może podział zasobów itp na świecie, i nawzajem sobie kary dają które i tak podatnik-ludzie zapłacą w ostatecznym rozrachunku.Ale co napisałem, mogę się mylić bo tak przypuszczam jedynie że może być. Nigdy nie ma jednej przyczyny tylko ich szereg.Może również być to gra pod publikę, że się nie lubią a jednak grają do tej samej bramki,przeciw np: Rosji, opcji jest wiele.Może też być payback za VW kto wie?myślę że najlepiej rozgrywający tą partię szachów.
  I tak prawdą jest że był także plan aby Niemcy razem z Polską wpadły do Rosji.A potem by nas i tak oszukali, jak już byśmy pomogli zdobyć Moskwę, a tylko w dziejach nam się to udało, wiedzieli niewątpliwie.

 9. supersebi900 03.07.2017 03:50

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.