Polska zainteresowała się reformą szkolnictwa na Ukrainie

Opublikowano: 16.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 401

Polski minister omówi z ukraińskim ustawę o edukacji na Ukrainie.

Ukraina i Polska przeprowadzą konsultacje na szczeblu ministrów na temat ukraińskiej ustawy o edukacji, która wywołała burzliwe dyskusje z powodu języka nauczania, powiedział w niedzielę ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło.

Zauważył, że Polska chce sprecyzować stanowisko Ukrainy odnośnie przepisu ustawy o języku nauczania.

“Odbędą się konsultacje pomiędzy naszym i ukraińskim Ministerstwem Edukacji. Na razie nie wiemy, jak będzie się odbywał ten proces. Chcemy wyjaśnić stanowisko strony ukraińskiej. Zostanie także przeprowadzona konsultacja z polską mniejszością narodową na Ukrainie” – powiedział Piekło.

Według słów ambasadora, polska strona uważa za niezbędne zapewnienie przez Ukrainę możliwości uczenia się języka ojczystego przez mniejszości narodowe.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.