Polska wyśle notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Historia, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 730

Arkadiusz Mularczyk, który kierował zespołem mającym przygotować raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec, powiedział, że między innymi z jego inicjatywy zostanie dziś wysłana nota dyplomatyczna do wszystkich krajów Rady Europy, Unii Europejskiej i NATO, „naszych kluczowych partnerów i przyjaciół na świecie, w której poinformujemy o przesłankach tej noty, dlaczego ją wysłaliśmy”.

Nota dyplomatyczna ma być narzędziem informowania ludzi na świecie, przede wszystkim dyplomatów, polityków, osób zainteresowanych „problematyką praw człowieka” i prawników międzynarodowych, że „sprawa jest nierozwiązana, dotyczy europejskiej i międzynarodowej praworządności, praw człowieka”. „Niemcy nie chcą ani na ten temat rozmawiać, nie chcą zawrzeć umowy międzynarodowej, nie ma także drogi sądowej dla ofiar. Będziemy o tym systematycznie informować opinię międzynarodową”.

Mularczyk powiedział, że dokument zawiera informacje o tym, że Niemcy nie rozliczyły się ze strat poniesionych przez Polskę w wyniku wojny i nie zwróciły zagrabionych dzieł sztuki czy aktywów bankowych, ani nie zadośćuczyniły Polakom za krzywdy, których doznali w wyniku agresji Niemiec.

Stwierdził, że Polska chce rozpocząć międzynarodową dyskusję na temat postawy Niemiec i tego, że Berlin nie rozliczył się z Polską i nie odpowiedział jeszcze na notę dyplomatyczną wysłaną przez Warszawę.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Polskie Radio 24, The First News
Źródło: MediaNarodowe.com

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 24.11.2022 14:27

    “naszych kluczowych partnerów i przyjaciół na świecie, w której poinformujemy o przesłankach tej noty, dlaczego ją wysłaliśmy”

    jakich przyjaciół – wszystkich obraziliście po to byśmy my Polacy nie mogli liczyć na niczyją pomoc jak będziecie nami walczyć o obce interesy jako mięsem armatnim! Może jedynie będą chcieli nam pomóc hipotetycznie wrogowie (jak np Rosja itp) byśmy z nimi nie walczyli… albo zrzucą atomówkę – wtedy wallstreet będzie happy bo będzie radioaktywny rów między EU a Azją

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.