Polska wydaliła dyplomatów Rosji by podlizać się USA?

Opublikowano: 18.04.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1538

Z nużącą regularnością stosunki polsko-rosyjskie staczają się coraz niżej. „Stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od czasów II wojny światowej”, mówił ambasador Sergiej Andrejew w 2017 roku. Tamta wypowiedź wydawała się konstatacją ostatecznego upadku. Okazuje się, że może być jeszcze gorzej.

15 kwietnia Polska wydaliła trzech rosyjskich dyplomatów za „naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej”. Takie sytuacje się zdarzają w światowej dyplomacji i nie byłoby w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdyby nie dodatkowe zdanie, które padło w komunikacie polskiego MSZ: „Polska w pełni solidaryzuje się z decyzjami podjętymi 15 kwietnia przez Stany Zjednoczone, dotyczącymi polityki wobec Rosji”. Można z tego wywnioskować, że wydalenie dyplomatów było wyłącznie gestem solidarności z USA. Nie wiadomo, czy USA żądały aż takiego zaangażowania, czy też polska dyplomacja samodzielnie uznała, że musi w ten sposób podkreślić swój wasalny status wobec Stanów Zjednoczonych.

Na rosyjską odpowiedź, zarówno w stosunku do USA, jak i do naszego kraju, nie trzeba było długo czekać.

MSZ Rosji podałо, że wydala ze swojego terytorium 10 amerykańskich dyplomatów i 5 polskich. То, jak zaznaczono w oświadczeniu, nie tylko odpowiedź na gest Warszawy, ale też reakcja na to, że Polska „równie szybko zaśpiewała” jak administracja USA.

Rosja wprowadziła również sankcje przeciwko grupie wysokich urzędników amerykańskiej administracji, zapowiedziała, że USA nie będą mogły zatrudniać rosyjskich obywateli i obywateli krajów trzecich do pracy w dyplomatycznych strukturach na terytorium Rosji oraz oznajmiono o zamiarze zakazania działalności amerykańskich fundacji i organizacji pozarządowych „związanych z Departamentem Stanu i innymi strukturami państwowymi”. Zasugerowano także, by USA odwołały swojego ambasadora z Moskwy na „konsultacje”.

Różnica miedzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, która tak ochoczo podłączyła się do walki gigantów jest taka, że USA nie graniczą z Rosją, a Polska wręcz przeciwnie.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Strangersama 18.04.2021 14:09

  “oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej”
  Znalazłoby się jeszcze nieco osobników, których można wydalić z kraju z takiego powodu.

 2. Wolfman 18.04.2021 20:36

  Zastanawiam się w jaki kibel nas wpakują zanim odejdą

 3. Dgruzin 19.04.2021 08:10

  Przyłączam się do wniosku Strangersama

 4. Wolfman 19.04.2021 10:10

  Piszesz Zohan jakbyś nie wiedział że kolejny squad oślizgłych gnid nie był w pogotowiu jak poprzedni odejdzie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.