Polska wolno wdraża prawa UE

Opublikowano: 23.10.2013 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 249

Polska jest w czołówce państw UE, które mają problemy z wdrażaniem unijnych przepisów – wynika z opublikowanej dziś informacji Komisji Europejskiej. Gorzej od nas radzą sobie tylko trzy kraje: Włochy, Belgia i Hiszpania.
Według danych KE pod koniec zeszłego roku przeciwko Polsce toczyły się 82 procedury o naruszenie prawa UE. Najwięcej otwartych procedur miały Włochy – 99, Belgia – 92 i Hiszpania – 91.

Najlepiej z wdrażaniem unijnych przepisów radzą sobie kraje bałtyckie. Na 31 grudnia 2012 r. przeciwko Łotwie toczyło się jedynie 20 spraw o naruszenie prawa Unii. Litwa miała 22, a Estonia 24 otwarte sprawy.

Komisja Europejska podkreśla, że ogólnie państwa członkowskie poprawiły się, jeśli chodzi o wprowadzanie prawa UE. Na koniec zeszłego roku KE prowadziła 1343 procedury o naruszenie unijnych przepisów. To o 25 procent mniej niż na koniec 2011 roku, kiedy było 1775 otwartych spraw.

Najczęściej procedury dotyczą przepisów z dziedziny ochrony środowiska, transportu, podatków oraz rynku wewnętrznego. Zarzuty Komisji Europejskiej wiążą się zaś przede wszystkim z opóźnieniami we wdrażaniu unijnych dyrektyw.

Źródło: Niezależna

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. luzak1977 23.10.2013 09:34

    Ta Unra powinna przestać istnieć.

  2. grzech 24.10.2013 08:49

    i dobrze. W ogóle powinniśmy opuścić to Eurokoryto i być niezależnym krajem, bo niedługo by puścić bąka trzeba będzie mieć zgodę i trzeba będzie wydzielać jedynie takie, które nie szkodzą środowisku. No chyba, że kupię filtr.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.