Polska wciąż krajem taniej siły roboczej?

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 473

Eksperci przestrzegają przed nadciągającą recesją, bowiem Ukraińcy nie chcą już pracować za grosze, zaś nisko wykwalifikowani pracownicy z Polski często wolą „siedzieć na socjalu”, niż pracować. Z kolei ci wysoko wykwalifikowani i wyedukowani dawno już wyjechali z kraju. W rezultacie w Polsce nie ma komu pracować. Pracodawcy biją na alarm. Nie ma ludzi do pracy! Oczywiście jest nadal duże zainteresowanie dobrze płatnymi ofertami pracy, ale potencjalni pracownicy bardzo często zgłaszają się pomimo całkowitego braku kwalifikacji, doświadczenia i wykształcenia. Mają jednak duże roszczenia i oczekują szybkiego awansu. Przy jednoczesnym wzroście kosztów pracodawcy, fiskalizacją prawa, unijnych regulacjach i galopującej inflacji, rynek pracy zaczyna się dławić, a to bardzo poważny sygnał przed nadciągającym kryzysem. Czy do niego dojdzie? Kto odpowiada za ten stan rzeczy i co nie gra w relacjach pracodawca-pracownik? O tym już dziś w programie z cyklu: „Dokąd Zmierzamy” opowie w rozmowie z Piotrem Korczarowskim przedsiębiorca, Marek Jakubiak.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.