Polska uratowała kolejną rosyjską rodzinę

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1521

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zdecydował o losie piątki dzieci, które matka Czeczenka wywiozła z Danii, uciekając przed tamtejszymi organami ds. dzieci i młodzieży.

Jak informuje portal „TVP Info”, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej orzekł, że pięcioro dzieci wywiezionych przez matkę z Danii pozostanie pod opieką rodziców. Matka dzieci, 38-letnia Czeczenka Zalina Adzjeva wywiozła je z Danii, ponieważ po złożeniu przez nią pozwu rozwodowego w 2017 roku, rodziną zainteresowały się duńskie organy ds. dzieci i młodzieży. Urzędnicy zdecydowali o umieszczeniu dzieci w rodzinach zastępczych.

„W lipcu 2019 r. duńskie władze, tj. organ administracyjny do spraw dzieci i młodzieży (Borne-Ungeforvaltningen), nie pozbawiając władzy rodzicielskiej postanowiły, żeby całą piątkę umieścić w trzech osobnych rodzinach zastępczych. Rodzice dzieci nie mogli się z tym pogodzić, dlatego zdecydowali się je zabrać z Danii. Matka chciała przez Polskę dostać się do Czeczeni” – poinformował mec. Babken Khanzadyan, reprezentujący rodziców.

Po opuszczeniu kraju przez rodzinę duńskie władze umieściły dzieci w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoby zaginione. Kobieta została zatrzymana wraz z piątką dzieci przez Straż Graniczą w Terespolu, po czym dzieci na mocy deyzji sądu trafiły tymczasowo do rodziny zastępczej. Pełnomocnik rodziny wnioskował o zmianę tej decyzji i przywrócenie pełnej władzy rodzicielskiej i Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do tego wniosku.

„Pełne władze rodzicielskie zostały przywrócone. Po raz kolejny polski sąd stanął w obronie rodziny i jej podstawowych praw, zachowując ich razem” – mówi mec. Babken Khanzadyan.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.