Polska uratowała kolejną rosyjską rodzinę

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 954

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zdecydował o losie piątki dzieci, które matka Czeczenka wywiozła z Danii, uciekając przed tamtejszymi organami ds. dzieci i młodzieży.

Jak informuje portal „TVP Info”, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej orzekł, że pięcioro dzieci wywiezionych przez matkę z Danii pozostanie pod opieką rodziców. Matka dzieci, 38-letnia Czeczenka Zalina Adzjeva wywiozła je z Danii, ponieważ po złożeniu przez nią pozwu rozwodowego w 2017 roku, rodziną zainteresowały się duńskie organy ds. dzieci i młodzieży. Urzędnicy zdecydowali o umieszczeniu dzieci w rodzinach zastępczych.

„W lipcu 2019 r. duńskie władze, tj. organ administracyjny do spraw dzieci i młodzieży (Borne-Ungeforvaltningen), nie pozbawiając władzy rodzicielskiej postanowiły, żeby całą piątkę umieścić w trzech osobnych rodzinach zastępczych. Rodzice dzieci nie mogli się z tym pogodzić, dlatego zdecydowali się je zabrać z Danii. Matka chciała przez Polskę dostać się do Czeczeni” – poinformował mec. Babken Khanzadyan, reprezentujący rodziców.

Po opuszczeniu kraju przez rodzinę duńskie władze umieściły dzieci w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoby zaginione. Kobieta została zatrzymana wraz z piątką dzieci przez Straż Graniczą w Terespolu, po czym dzieci na mocy deyzji sądu trafiły tymczasowo do rodziny zastępczej. Pełnomocnik rodziny wnioskował o zmianę tej decyzji i przywrócenie pełnej władzy rodzicielskiej i Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do tego wniosku.

„Pełne władze rodzicielskie zostały przywrócone. Po raz kolejny polski sąd stanął w obronie rodziny i jej podstawowych praw, zachowując ich razem” – mówi mec. Babken Khanzadyan.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o