Polska szkoli bojowników do obalenia Łukaszenki

Opublikowano: 20.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4035

W bazach wojskowych Wojska Polskiego w Poznaniu białoruscy bojownicy są szkoleni przez polskich instruktorów do obalenia białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki — poinformowała w niedzielę 18 czerwca brytyjski dziennik „The Sunday Times”.

„Szkolenia bojowe zostały zorganizowane przez formację ByPol, składającą się z byłych członków białoruskich służb bezpieczeństwa, którzy uciekli z kraju podczas protestów w 2020 roku” – podała gazeta.

Powołując się na słowa szefa grupy, autor artykuł wskazuje, że setki obywateli Białorusi przechodzą szkolenie bojowe w Polsce już od kilku miesięcy. Gazeta zauważyła również, że ByPol wcześniej przeprowadzał operacje sabotażowe na terytorium Białorusi.

Na podstawie: „The Sunday Times”
Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. sanchop 20.06.2023 14:27

  Szkołą Polaków języka białoruskiego aby zgrywali bojowników. Powodzenia. Na to idą pieniądze aby w USA żyło się lepiej….

 2. Wolfman 21.06.2023 11:23

  To nie ruski fake?

 3. Stanlley 21.06.2023 13:02

  No ładnie, nawet brukowce zaczynają pisać artykuły na podstawie słów polskich polityków, ministrów i koordynatora służb specjalnych – teraz pytanie, czy politycy w tej kwestii nas okłamywali? Czy politycy tak o nas dbający mogą rozpowszechniać ruską propagandę?

 4. Wolfman 21.06.2023 14:01

  A ktory polityk polski to chlapnal?

 5. Szwęda 21.06.2023 16:41

  Społeczeństwo powinno jak najszybciej zacząć organizować ruch oporu i zbrojne bojówki przeciwko polskojęzycznej warszawskiej grupie bandyckiej, usilnie dążącej do unicestwienia Polski!

 6. Venom 21.06.2023 16:50

  Raczej nie fake ,czasami cos im się wymsknie,ale najleps,e jest to że to UJ da,a dlaczego bo rosja trzyma na tym łapę ,jak Łukaszenka zniknie od razu wchodzi Putek, więc usa może jedynie sobie kogoś szkolić,

 7. pikpok 21.06.2023 18:01

  Więc może chodzi tylko o to, by Słowian przerzedzić?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.