Polska sfinansuje budowę mieszkań w Syrii dla uchodźców

Opublikowano: 30.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 419

Polska weźmie udział w inicjatywie, która pozwoli odbudować Syrię i umożliwić uchodźcom wojennym powrót do kraju. Delegacja, w skład której wchodził wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Papierz, spotkała się z przedstawicielami syryjskiego rządu w Damaszku.

Z polskich i syryjskich mediów dowiadujemy się, że Polska pomoże zbudować domy dla syryjskich uchodźców, którzy z powodu działań wojennych uciekli do sąsiedniego Libanu. Nasz rząd pokryje koszty wybudowania mieszkań dla ponad 100 rodzin. Niewykluczone, że Polska zaangażuje się również w inne inicjatywy.

Władze w Damaszku pochwaliły Polskę za to, że sprzeciwia się sprowadzaniu imigrantów do Unii Europejskiej i popiera udzielanie pomocy na miejscu, aby ludzie nie musieli emigrować ze swoich krajów. Co więcej, syryjski rząd wskazał, że polska delegacja jest pierwszą, która przyjechała do Damaszku od 2011 roku, czyli od wybuchu wojny i chce udzielać realnej pomocy.

W związku z wizytą polskiej delegacji w Damaszku pojawiły się negatywne komentarze, sugerujące, że Polska zaczyna stawać po stronie „zbrodniarza” Assada i wkrótce przejdzie też na stronę Rosji. Wnioski wyciągane przez złośliwców mogą być zbyt daleko idące, ale ciekawi jesteśmy, czy nasz rząd faktycznie ma jakieś inne zamiary i oczywiście czy Izraelowi i Stanom Zjednoczonym nie będzie przeszkadzała polsko-syryjska współpraca.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: Linus_Picture (CC0)
Na podstawie: SANA.sy
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Nie zgadzam się, Polska nie jest winna sytuacji w krajach arabskich, tylko izrael, usa, arabia saudyjska i kilka krajow z europy zachodniej, oni czerpia korzysci z takiego stanu rzeczy, a my mamy po nich sprzątać? Jak ropa bedzie po 1zl/litr to możemy sie zastanowić.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

My, polacy stajemy po stronie narodu syryjskiego.
Jasne jest, że jest to nie na rękę mordercom z izraela, usa, WB, i niemiec….
Pieniadze wydane tam sa kilka razy produktywniejsze, niz wydawane w unii.
Nie odbieram tego jako popieranie kogokolwiek, tylko jako zwykły odruch ludzi wrażliwych na cudze nieszczęście.
Lepiej wydać ta kasę na domy dla nich, niz na przestarzałe samoloty, czy rakiety z usa, i wojsko, które potem wspiera bandyckie napady usa na inne państwa…

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@radical3dom Syryjczykom trzeba pomóc, tylko jak wystawić rachunek terrorystom z usraela, żeby nie płacili za to Polacy!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Zapytam czy zakończono wojnę w Syrii i jest pokój ? Czy zawarto traktaty pokojowe z ościennymi krajami ? Jeśli nadal trwa wojna rządzie to budujecie “domy z piasku “postawić na pomoc tak, dostarczamy namioty, odzież,żywność i leki . Po zakończonej wojnie , darujemy materiały na budowę domów ,domy niech sami budują sobie , będą wiedzieć co tracą.
Bo zdaje się ta pomoc finansowa na “budowę mieszkań”zostaje skierowana na zakup broni, do niszczenia domów i mordowania cywili. Kto sprawdzi gdy trwa wojna ? Nie ufamy władzy rządom , zawsze ludzi zawiodą !

MichalR
Użytkownik
MichalR

I to jest prawdziwa pomoc. Zbudować ludziom w ich rodzinnym kraju minimu infrastruktury umożliwiającej ludzkie przetwanie

Fenix
Użytkownik
Fenix

@MichaIR ,Nie zbudować ludziom , bo kto buduje ? Ludzie budują dla ludzi ! Dajemy ludziom “coś” , to materiały budowlane ,by zbudowali ” coś ” to mieszkania dla ludzi . Ludzie bardziej cenią to co sami tworzą.
Do wojny i wyzbycia się człowieczeństwa mamy uzurpatorów ich władzy rządy.