Repatriacja 149 Polaków ze wschodniej Ukrainy

Opublikowano: 26.11.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 732

Polskie władze w ramach realizacji planu repatriacji etnicznych Polaków ewakuowały z terytorium wschodniej Ukrainy 149 osób. Grupa etnicznych Polaków, mieszkających na Ukrainie w Mariupolu, wielokrotnie zwracała się do polskich władz z prośbą o repatriację. W ewakuacji uczestniczyły cztery samoloty wojskowe.

Samoloty CASA, które wystartowały z Zaporoża, przewiozły do Polski 149 osób. Łącznie w ramach programu repatriacji do Polski przybędzie 188 osób, 149 — samolotami, 39 osób — samochodami i pociągiem.

Na lotnisku wojskowym w rejonie Malborku repatriantów przywitała premier Polski Beata Szydło. Podczas ceremonii powitania Szydło podkreśliła, że bardzo cieszy się z powrotu rodaków. „Witam Państwa w domu! Polska jest waszym domem” — powiedziała szefowa rządu, zwracając się do nich.

Przygotowania do repatriacji trwały bardzo długo, ponieważ w okolicach Mariupola w Donbasie toczyły się działania zbrojne, lecz teraz, gdy sytuacja ustabilizowała się, pojawiła się taka możliwość.

Polski rząd przygotował dla swoich rodaków specjalny program adaptacyjny nauki języka polskiego i poszukiwania pracy. Program repatriacji etnicznych Polaków z Mariupola jest realizowany wspólnie przez MSZ i MSW Polski.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MvS 26.11.2015 12:31

    No i takich imigrantów można przyjmować. Jak miło jest przeczytać jakąś pozytywną wiadomość przy zalewie tylu negatywnymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.