Przelejemy 8 mld euro na dobrowolny fundusz UE

Opublikowano: 23.04.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 535

Minister Finansów w rządzie PO-PSL – Mateusz Szczurek – właśnie obwieścił, że Polska zaangażuje się w program europejskich inwestycji przewidziany w tzw. “planie Junckera” przelewając na specjalny fundusz kwotę do 8 miliardów euro. Do tej pory deklaracje o współfinansowaniu planu szefa Komisji Europejskiej wyraziło 5 państw (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Luksemburg). Polska ma być szósta.

W tej sprawie zastanawia dziwna nadgorliwość polskiego rządu. Wszak uczestnictwo w finansowaniu “planu Junckera” (przewidującego utworzenie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych) nie jest obowiązkowe i nie cieszy się, póki co, specjalnym zainteresowaniem członków Unii Europejskiej. Do tej pory udział w partycypowaniu kosztów zapowiedziały Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Luksemburg. Polska ma być szóstym państwem w tym gronie. Minister Szczurek zapowiedział, że Polska – za pośrednictwem BGK oraz Polskich Inwestycji Rozwojowych – zaangażuje się w inwestycje realizowane przez Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych do kwoty 8 miliardów euro, czyli równowartości ok. 32 miliardów złotych. Dla porównania – tyle wydajemy w ciągu roku na naszą obronność, wojsko i bezpieczeństwo.

Warto zauważyć, że zgodnie z zapowiedziami eurokratów z Brukseli, celem Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych ma być tworzenie nowych miejsc pracy, budowanie konkurencyjności oraz wspieranie wzrostu gospodarczego. Problem w tym, że nigdzie nie zapisano, że inwestycje muszą dotyczyć naszego kraju. Równie dobrze może się okazać, że wspomniane 8 miliardów będziemy wykładali na wspieranie wzrostu gospodarczego, innowacyjności i konkurencyjności regionów północnej Hiszpanii czy środkowo-zachodniej Francji.

Źródło: Niepoprawne.info.pl
Skrócono na potrzeby portalu WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. argos1 23.04.2015 22:28

    Dlaczego nazywając dawną, silną i niepodległą Polskę, obecnie nazywam Ją jedynie Kolonią Nadwiślaną, podległą UE i USA?
    Naprawdę chciałbym nie mieć tej racji, pomimo faktu, że jednak niestety mam rację?
    Aż łzy same cisną się mi do oczu, jako Polakowi, z tego powodu.
    Smutne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.