Polska przekaże Tajwanowi „szczepionki” na COVID-19

Opublikowano: 05.09.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1810

Polska przekaże w darowiźnie 400 tys. dawek szczepionki Tajwanowi – poinformował resort dyplomacji w komunikacie. Będzie to preparat firmy AstraZeneca.

MSZ przypomniało, że podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa Tajwan podarował Polsce milion maseczek ochronnych, 5 tys. kombinezonów ochronnych oraz 20 tys. fartuchów chirurgicznych.

„Mając w pamięci ten ważny gest solidarności, Warszawa przekaże Tajpej ponad 400 tys. dawek szczepionki przeciw SARS-CoV-2, aby przyspieszyć proces szczepień” – czytamy. MSZ zapewniło jednocześnie, że w Polsce nie zabraknie szczepionek przeciw COVID-19, i że preparatu starczy dla wszystkich zainteresowanych.

„W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej na świecie, potrzeb pomocy humanitarnej oraz naszych możliwości i posiadanych zasobów, nie wykluczamy odstępowania w przyszłości dalszych partii szczepionek kolejnym partnerom zagranicznym w potrzebie – kierując się zasadą solidarności, która jest podstawą krajowej i międzynarodowej polityki polskiego rządu” – dodano.

https://www.youtube.com/watch?v=hyBHd4bVFW0

Do tej pory tylko około 5 proc. z 23,5 mln mieszkańców Tajwanu zostało w pełni zaszczepionych. Kraj otrzymał już ponad 3 mln dawek szczepionek od Japonii, 2,5 mln dawek od Stanów Zjednoczonych, 30 tys. dawek od Czech i 20 tys. dawek od Litwy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zapomniano dodać, że ofiarowane szczepionki sfinansowali polscy podatnicy, a darowizna ma zapobiec poniesieniu dodatkowych kosztów utylizacji przeterminowanych preparatów. Koszt utylizacji może być wyższy od ceny zakupu. Rząd robi więc dobrą minę do złej gry.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.