Polska przekazała Ukrainie MiGi-29 „na części”

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2692

W czerwcu 2022 roku gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, powiedział: „Wszyscy ci, którzy wspierają Ukrainę, byli za tym, żeby te samoloty przekazać. Moim zdaniem, to już miało miejsce. Nie chcę wnikać w szczegóły, ponieważ to są tajne operacje. (…) Moim zdaniem ukraińscy piloci już latają [samolotami] MiG-29”. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak Ukraińcy weszli w ich posiadanie.

Dziennik.pl przekazał najnowsze informacje dotyczące przekazania przez Polskę Ukrainie myśliwców MiG-29. „Już wiosną ubiegłego roku Polska na części – po wielkiej awanturze o to, czy i jak przekazywać samoloty – dostarczyła Ukraińcom »pewną ilość« MiG-ów 29” – czytamy.

Serwis przypomniał także, że źródła „Dziennika Gazety Prawnej” w polskim rządzie przekazały, że „kadłub czy skrzydła to przecież też część zamienna”.

Stany Zjednoczone nie zaakceptowały tego pomysłu przekazania do USA polskich MiG-ów w zamian za udostępnienie F-16. USA miałyby przekazać samoloty Ukrainie. Podsekretarz stanu USA Victoria Nuland przekazała na forum komisji spraw zagranicznych w Senacie, że jej kraj nawet nie był informowany o takim pomyśle.

Teraz Ukraina liczy na powietrzne wsparcie NATO. „Spodziewam się, że kolejne spotkania Ramstein przejdą do historii, podejmując decyzję o dostarczeniu Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu i samolotów F-16” – mówił prezydent Ukrainy Zełenski.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Uzupełnienie: WolneMedia.net
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 28.01.2023 11:36

    I po co się tym emocjonowac? Przecież i tak większość z nich została już strącona. PS Ciekawe czy chociaż zdjęli bialo-czerwone szachownice? Pewnie je zamienili na biało czarne krzyże.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.