Polska pomoc dla Białorusinów

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 743

Do Polski trafiły trzy osoby, które zostały poturbowane podczas protestów na Białorusi, trafią do jednego z warszawskich szpitali, poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował dziś na antenie Polsat News, że do Polski trafiły trzy osoby, które zostały poturbowane podczas protestów na Białorusi. Osoby te bedą leczone w jednym z warszawskich szpitali. „Z naszej strony realizujemy program „Solidarni z Białorusią”. Dzisiaj do Polski trafiły pierwsze trzy osoby poturbowane w ramach represji prowadzonych przez służby białoruskie. Trafią do jednego z warszawskich szpitali” – poinformował Dworczyk. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby pomoc dla Białorusi była realna” – dodał.

Szef KPRM mówił także o ułatwieniach wizowych dla Białórusinów, chcących wjechać do Polski. „Premier wczoraj podjął decyzję o przywróceniu normalnego funkcjonowania konsulatów na Białorusi i wydawaniu wiz. Do tej pory wizy były wydawane tylko osobom, które albo w celach służbowych albo humanitarnych chciały do Polski jeździć. Od jutra będą konsulaty pracowały nie dość, że w normalnym trybie, to w trybie ułatwionym będą wydawały wszystkim Białorusinom wizy” – powiedział Michał Dworczyk.

Dworczyk poinformował także, że wysłany z Polski konwój z pomocą humanitarną utknął na polsko-białoruskiej granicy. „Od 12 godzin na granicy polsko-białoruskiej stoi konwój pomocy humanitarnej wysłany przez Solidarność na Białoruś i nie może wjechać, Białorusini zatrzymali te 18 ton. Na razie nie ma żadnego oficjalnego uzasadnienia” – powiedział Dworczyk.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. robi1906 28.08.2020 07:20

  Tak samo wspierano banderozę, a za mieszanie się w węwnętrzne sprawy obcych państw jest u nas paragraf.
  Oczywiście, sami siebie nie będą wsadzać do kryminału, na pewno też nie boją przyszłości mając pewność, że ten “kacykowy” murzyński nadzór nad terenem Polski mają zagwarantowany na zawsze, ale jak pokazuje historia nic nie trwa wiecznie.
  Wystarczy popatrzeć na zdegenerowane mordy Borgiów czy Habsburgów na końcu ich działalności, tak samo będzie i z Rotschildami.

 2. Urnelius 03.09.2020 02:48

  “Wstańmy z kolan”, “Stańmy się imperium”…
  Polaków nie da się zadowolić. Chcą rozszerzania wpływów, a jednocześnie nieinterweniowania. Braun, będący posłem, pojawia się na demonstracji w Niemczech, która jest kojarzona z neonazistami. Wcześniej połowa Konfederacji głosuje na dyrektywę WHO o seksualizacji dzieci.
  Zdecydujcie się w końcu, czego chcecie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.