Polska podpisała umowę gazową z Nigerią

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1288

Nigeria współpracuje z Polską przy budowie gazociągu transsaharyjskiego, który ma transportować gaz z Nigerii do Algierii, a następnie dalej do Europy.

Dążąc do zwiększenia niezależności energetycznej w obliczu kryzysu, Polska podpisała umowę gazową z Nigerią po pierwszej od 60 lat wizycie Prezydenta RP w tym kraju. Po spotkaniu z prezydentem Nigerii Muhammadem Buharim, Duda powiedział dziennikarzom: „Z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego dzisiejsze rozmowy są dla nas bardzo ważne, jeśli chodzi o dostawy do Polski i UE gazu LNG, jak i ropy naftowej”.

Oznajmił, że Nigeria jest krajem dobrze wyposażonym w te surowce i że część z tych zasobów dotarła już do Polski. Duda potwierdził, że Polska chce zacieśnić współpracę z Nigerią, a portal informacyjny The Africa Report napisał, że Polska i Nigeria osiągnęły porozumienie w sprawie dostaw gazu do Polski.

Minister stanu ds. ropy naftowej Nigerii Timipre Sylva, powiedział afrykańskiemu portalowi, że jego kraj stara się być niezawodnym dostawcą do Europy. Ujawnił, że Nigeria współpracuje z Polską przy budowie gazociągu transsaharyjskiego, który ma transportować gaz z Nigerii do Algierii, a następnie dalej do Europy.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Zdjęcie: John_Nature_Photos (CC0)
Źródło: MediaNarodowe.com

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 12.09.2022 19:08

    “Nigeria współpracuje z Polską” Aha, czyli to Polska buduje ten gaociąg? Zawiadomcie media bo piszą jakoby to państwa afrykańskie go budowały.
    PS. Dla nie kumatych… gdy piszemy o współpracy kogoś z kimś to drugi wymieniony jest głównym wykonawcą.

  2. Jefferson 12.09.2022 22:22

    Polska też jest dobrze wyposażona w te surowce, więc dlaczego ich nie wydobywamy, a ciągniemy przez pół globu? A nie czekaj… nasze surowce nie są dla nas, tylko dla tych, którzy po nas przyjdą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.