Polska obiecuje Białorusi wsparcie finansowe po nowych wyborach

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 205

Była kandydatka na stanowisko prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska powiedziała, że ​​władze Polski w rozmowach z nią obiecały wsparcie dla kraju po nowych wyborach na najwyższy urząd państwowy.

W zeszłym tygodniu Swiatłana Cichanouska odwiedziła Polskę i spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. „Władze Polski i ludzie okazują teraz wielką solidarność z białoruskim narodem, pamiętają swoją walkę o prawa, nasza sytuacja jest im bardzo bliska… I wykazali gotowość w przyszłości, po przeprowadzeniu nowych i przejrzystych wyborów, okazania nam wszelkiego wsparcia, inwestowania w nas i okazania pomocy finansowej na wczesnych etapach naszego rozwoju gospodarczego” – powiedziała Cichanouska. Transmisja rozmowy była prowadzona na „YouTube”.

Ponadto Cichanouska opowiedziała, że ​​przebywając za granicą na co dzień prowadzi „zarówno rozmowy telefoniczne, jak i osobiste spotkania z przywódcami i przedstawicielami różnych krajów”, podczas których omawia z nimi sytuację na Białorusi. „Takie spotkania są bardzo inspirujące, bo… liderzy, przedstawiciele mówią też, że w przyszłości, po nowych wyborach, każdy kraj będzie gotowy zainwestować w nas i w ten czy inny sposób pomóc w budowie nowej Białorusi” – powiedziała polityk.

9 sierpnia na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Zgodnie z CKW zwyciężył obecny szef państwa Alaksandr Łukaszenka, który zdobył 80,1% głosów. Opozycyjna kandydatka Swiatłana Cichanouska zdobyła 10,12%. Po podliczeniu wyników głosowania w miastach Białorusi rozpoczęły się masowe protesty, które doprowadziły do starć z funkcjonariuszami organów ścigania. Utworzona w republice Rada Koordynacyjna opozycji wezwała do kontynuacji protestów. Władze żądają zaprzestania nielegalnych działań.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o