Polska nie przekaże akt śledztwa Strasburgowi

Opublikowano: 16.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 503

Polska nie przekaże Trybunałowi w Strasburgu akt śledztwa w sprawie “tajnego więzienia CIA” w ośrodku wywiadu w Starych Kiejkutach – podaje “Gazeta Wyborcza”.

Taką decyzję podjął Prokurator Generalny. Według ekspertów to droga donikąd i tylko Polskę pogrąży. Trybunał, który w lipcu tego roku przyjął skargę na działanie naszych władz, może wydać wyrok bez tych materiałów – komentują prawnicy.

Chodzi o sprawę Saudyjczyka Abd al-Rahima al-Nashiriego, schwytanego w 2002 r. w Pakistanie. Według Amerykanów brał on udział w zamachu na niszczyciel USS “Cole” w 2000 r. Saudyjczyk twierdzi, że od grudnia 2002 do czerwca 2003 r. był przesłuchiwany i torturowany przez Amerykanów, prawdopodobnie także w Polsce.

Opracowanie: Renegade
Źródło: CIA


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. aZyga 17.12.2012 08:18

    A kiedyś się śmiali z Leppera jak mówił o talibach w Kiejkutach – swoją drogą niezłe miał informacje,ciekawe co jeszcze wiedział, a wiedział pewnie dużo skoro dopadł Go seryjny samobójca.

  2. revenue 18.12.2012 04:03

    Jeżeli prokurator generalny mówi, że przekazanie dokumentów “tylko Polskę pogrąży”, to sam wskazuje co te dokumenty zawierają. W obliczu tego słowa “to droga donikąd” rozumiem jako “to i tak nie zmieni przeszłości” – innymi słowy tak, “tajne więzienia CIA” były/są w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.