Polska muzyka pojawi się w chińskim radiu

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 499

Współpraca polsko-chińska w ostatnich tygodniach nabrała rozpędu i powoli wykracza poza fazę deklaracji. Najpierw Polskę odwiedził szef chińskiego parlamentu, następnie podpisano umowę o wzajemnej kooperacji w kwestii wykorzystania energii jądrowej, natomiast teraz Polskie Radio i Shanghai Media Group zawarły porozumienie w sprawie promocji polskich wykonawców na chińskich antenach radiowych.

Umowę w imieniu Polskiego Radia podpisał jego wiceprezes Mariusz Staniszewski, natomiast Shanghai Media Group reprezentował prezes jego rozgłośni radiowej, Sun Xiangtong. Na mocy porozumienia chińska rozgłośnia będzie promować na swoich falach polskich wykonawców, a na inaugurację współpracy w studiu radiowym wystąpiła popowa grupa MOA. Polska strona podkreśliła, że promocja polskiej kultury jest jednym z misyjnych obowiązków Polskiego Radia, natomiast na chiński rynek wchodzą obecnie wykonawcy z największych państw świata.

W połowie lipca zawarto inne porozumienie, które przewiduje wzajemną współpracę w kwestii pokojowego wykorzystania energii jądrowej. Chiny obecnie eksploatują blisko 36 elektrowni jądrowych i budują kolejnych 20, zaś ich kolejnym celem jest stanie się jednym z największych państw eksportujących technologie pozwalające na produkcję energii atomowej. Chińczycy rozpoczęli zresztą aktywność w tym kierunku i mają pomóc w budowie reaktorów w Rumunii.

Kiedy w Pekinie rozmawiano o energii jądrowej, w Warszawie z wizytą przebywał szef chińskiego parlamentu. Zang Dejiang rozmawiał z premier Beatą Szydło o rozwoju strategicznej współpracy polsko-chińskiej oraz praktycznych mechanizmów realizacji już zawartych porozumień.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl, wpolityce.pl, energetyka24.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. duchtesciowej 29.07.2017 09:58

  Chińczykom współczujemy. Nie dość, że mają “zabójczą” władzę, to jeszcze dobiją biedaków tym polskim gniotem.
  A na pierwszy ogień pewnie pójdą piosenki: mandaryny, grzeszczakowej, paulli czy innych gębodarców…

 2. maciek 29.07.2017 12:03

  @duchtesciowej

  nie wiesz co poleci do Chin a już wiesz.

 3. agama 29.07.2017 21:20

  Behemoth

 4. MB 29.07.2017 23:34

  Skoro Polskę w tym interesie reprezentuje Polskie Radio, zatem wiadomo co poleci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.