Polska musi udowodnić, że Turów przestał działać

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1807

Komisja Europejska zwróciła się do Polski o pilne dostarczenie dowodów na wstrzymanie wydobycia węgla brunatnego w Turowie.

Rzecznik prasowy KE Tim McPhie poinformował dziś, że Polska otrzyma wezwania do zapłaty zasądzonych kar, jeśli nie udowodni, że wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów zostało przerwane.

Pismem z dnia 19 października 2021 r. Komisja zwróciła się do Polski o przekazanie informacji, w jaki sposób zamierza zastosować się do nakazu o środkach tymczasowych. Ponadto zwrócił się do władz polskich o pilne dostarczenie Komisji dowodu zaprzestania działalności wydobywczej węgla brunatnego w kopalni Turów, zgodnie z nakazem Trybunału Sprawiedliwości UE – przekazał Tim McPhie, dodając, że „w przypadku braku dowodu takiego zaprzestania Komisja zacznie regularnie wydawać wezwania do zapłaty”.

20 września Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał orzeczenie ws. wymierzenia Polsce kary w związku z niewykonaniem decyzji dotyczącej przerwania działalności kopalni Turów, którego domagały się czeskie władze i KE. Czesi żądali kary w wysokości 5 mln euro za każdy dzień pracy kopalni, mimo decyzji TSUE nakazującej wstrzymanie wydobycia. Trybunał zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie. 21 października polski rząd złożył do trybunału wniosek o uchylenie postanowienia w sprawie kar. Jest on obecnie rozpatrywany.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rici 27.10.2021 19:18

    Wedlug mnie to wyglada nastepujaco. N wiosne Morawiecki mial juz rozpoczac negocjacje z Czechami na temat Turoszowa, z tego co wiem to do zadnych rozmow nie doszlo. Podobna sytuacja jest teraz z nastepna rezolucja TSUE, juz dawno mowili ze zlikwiduja te Isbe Dyscyplinarna, i do tej pory sie nikt za to nie zabral. Kaczynski z Morawieckim przekonuja obecnie ze nie daza do wyjscia Polski z UE, ale ich dzialania wskazuja ze do tego zdazaja. Teraz beda mieli okacji wmowic glupiemu ludowi ze Unia ich zmusza do wyjscia, by w razie referendum glosowac za wyjsciem, ze to wszystko wina UE.
    Wedlug mnie jest kilka frakcji zydowskich rzadzacych swiatem. Miedzy innymi jedni rzadza w USA, drudzy w Europie, poza tam silna gospodarczo Europa to nastepny przeciwnik USA i to w randze super mocarstwa. Wiec zamiast dwoch przeciwnikow jak Rosja i Chiny beda mieli trzech. Dlatego znalezli sobie takiego konia trojanskiego w Uni jak Polska i wykorzystaja go jako mieso armatnie, by rozwalic wzglednie oslabic Unie.
    Poza tym wszystko co moze zaszkodzic Kaczorowi w dalszym rzadzeniu, musi zostac zlikwidowane. a to ze bardzo dobrze zna sztuke zabawy w podchody juz nieraz dal pokazac. Przeciez wyraznie widac ze w tym rzadzie niema nikogo na kogo by Kaczynski nie mial hakow. Nawet to jak czlowiek dwukrotnie skazany za klamstwo moze byc premierem? w normalnym kraju taki rzad by od razu upadl.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.