Polska kupiła od USA setki używanych pojazdów opancerzonych

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1804

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował za pośrednictwem „Twittera”, że już w 2022 roku trafi do Polski 300 używanych pojazdów MRAP Cougar 4×4.

Jak napisał szef resortu obrony, są to pojazdy sprawdzone, które armia amerykańska używała przez wiele lat, w tym na misjach zagranicznych. Mariusz Błaszczak dodał, że kontrakt obejmuje również pakiet logistyczny i szkoleniowy.

Sprzęt został zakupiony w przyspieszonej procedurze i ma trafić nad Wisłę już w 2022 roku.

MRAP (ang. Mine Resistant Ambush Protected) to typ wojskowych pojazdów opancerzonych o zwiększonej odporności na miny. Były wykorzystywane m.in. podczas misji w Afganistanie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rhumek 11.11.2021 22:45

    Rozumiem, ze miejsce odbioru zakupionego towaru to ……Afganistan.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.