Polska jednym z najbardziej nieprzyjaznych Rosji krajów

Opublikowano: 12.06.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 251

Z przeprowadzonego w dniach 22-25 maja sondażu Centrum Jurija Lewady, rosyjskiej niezależnej pracowni badania opinii publicznej, wynika, że Polska jest wśród pięciu państw, które – według Rosjanek i Rosjan – są “najbardziej nieprzyjaźnie, wrogo” nastawione do Rosji. Uważa taj 22 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej. Polska znalazła się w pierwszej piątce tej listy po raz pierwszy.

W 2014 roku Polskę wśród krajów “najbardziej nieprzyjaźnie, wrogo” nastawionych do Rosji wymieniło 12 proc. respondentów, co dało jej dziewiąte miejsce w tym rankingu. W 2005 roku za taki kraj Polskę uważało tylko 4 proc. Rosjan.

Nasz kraj wyprzedzają obecnie USA (73 proc.), Ukraina (37 proc.), Łotwa (25 proc.) i Litwa (25 proc.). Za Polską znalazły się Wielka Brytania (21 proc.), Estonia (19 proc.), Niemcy (19 proc.), Gruzja (11 proc.) i Kanada (8 proc.).

Za kraj będący “największym przyjacielem, sojusznikiem” Rosji 55 proc. jej obywateli uznało Białoruś. Na kolejnych miejscach uplasowały się Chiny (43 proc.), Kazachstan (41 proc.), Indie (18 proc.) i Armenia (18 proc.).

Relacjonując wyniki badania, Centrum Lewady zwróciło uwagę na zmianę stosunku Rosjan do Niemiec: o ile w maju 2008 roku połowa obywateli FR oceniała stosunki rosyjsko-niemieckie jako “normalne, spokojne”, o tyle teraz 33 proc. ocenia je jako “chłodne”, a 12 proc. jako “napięte”.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Co za głupie uogólnianie, wrogami sobie są, ale rządy państw niektórych, ludzie.chcą pokoju globalnego

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Merkel co chwila łagodzi stosunki z Rosją by po powrocie do Berlina zostać znów przywołanym do porządku przez jakieś niewidzialne siły.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

A co tu się dziwić – w odpowiedzi na zaangażowanie polszy ( w charakterze lokaja ) w hucpę na ukrainie
ruska propaganda obrzydza ludziom Polaków tak samo jak polska propaganda pierze ludziom berety u nas ( tanimi chwytami )
czasem jak słyszę co lemingi pier….. o ruskach ( chociaż żadnego na oczy nie widzieli ) to uszy więdną …

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niestety większość społeczeństwa daje sobie wyprać mózg przez propagandę Kremla. W normalnym świecie i w Polsce i w Rosji ludzie by żyli jak pączki w maśle, a granica byłaby niemal symboliczna. Niestety u władzy jest za dużo psychopatów i ludzi ze złą wolą i ciągnie się ta umysłowa bieda od wieków.

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Piechota – źle piszesz, jeśli chodzi o propagandę Kremla w stosunku do Rosjan to mylisz się, bo obiektywnie patrząc co rząd nadwiślański robi w kwestiach związanych z Rosją nie można go traktować inaczej niż z wrogością lub przynajmniej niechęcią. Jeśli z kolei piszesz o propagandzie skierowanej w stronę Polaków to zapomniałeś o głównym nurcie zachodniej (USA-Niemcy-Izrael-itp itd) dezinformacji jeszcze bardziej wypierającym mózgi ciężko już powiedzieć że Polakom, ale raczej tubylcom – bo coraz mniej ludzi identyfikuje się z tym krajem…

reotak1
Użytkownik
reotak1

wszelkie napięcia na tej linii to robota polityków, jeśli prawdą jest, że Majdan miał za zadanie rozbicie coraz bliższych stosunków Rosyjsko-Niemieckich, które zagrażały interesom USA w Europie. Co prawda akurat dla Polski zbytnia przyjaźń Niemiecko Rosyjska też nie jest zbyt bezpieczna.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

I jak tu ludziom wytłumaczyć ze dyma Nas korona brytyjska i tępy jankes ???!!!