Polska jednym z najbardziej nieprzyjaznych Rosji krajów

Opublikowano: 12.06.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 197

Z przeprowadzonego w dniach 22-25 maja sondażu Centrum Jurija Lewady, rosyjskiej niezależnej pracowni badania opinii publicznej, wynika, że Polska jest wśród pięciu państw, które – według Rosjanek i Rosjan – są “najbardziej nieprzyjaźnie, wrogo” nastawione do Rosji. Uważa taj 22 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej. Polska znalazła się w pierwszej piątce tej listy po raz pierwszy.

W 2014 roku Polskę wśród krajów “najbardziej nieprzyjaźnie, wrogo” nastawionych do Rosji wymieniło 12 proc. respondentów, co dało jej dziewiąte miejsce w tym rankingu. W 2005 roku za taki kraj Polskę uważało tylko 4 proc. Rosjan.

Nasz kraj wyprzedzają obecnie USA (73 proc.), Ukraina (37 proc.), Łotwa (25 proc.) i Litwa (25 proc.). Za Polską znalazły się Wielka Brytania (21 proc.), Estonia (19 proc.), Niemcy (19 proc.), Gruzja (11 proc.) i Kanada (8 proc.).

Za kraj będący “największym przyjacielem, sojusznikiem” Rosji 55 proc. jej obywateli uznało Białoruś. Na kolejnych miejscach uplasowały się Chiny (43 proc.), Kazachstan (41 proc.), Indie (18 proc.) i Armenia (18 proc.).

Relacjonując wyniki badania, Centrum Lewady zwróciło uwagę na zmianę stosunku Rosjan do Niemiec: o ile w maju 2008 roku połowa obywateli FR oceniała stosunki rosyjsko-niemieckie jako “normalne, spokojne”, o tyle teraz 33 proc. ocenia je jako “chłodne”, a 12 proc. jako “napięte”.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Co za głupie uogólnianie, wrogami sobie są, ale rządy państw niektórych, ludzie.chcą pokoju globalnego

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Merkel co chwila łagodzi stosunki z Rosją by po powrocie do Berlina zostać znów przywołanym do porządku przez jakieś niewidzialne siły.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

A co tu się dziwić – w odpowiedzi na zaangażowanie polszy ( w charakterze lokaja ) w hucpę na ukrainie
ruska propaganda obrzydza ludziom Polaków tak samo jak polska propaganda pierze ludziom berety u nas ( tanimi chwytami )
czasem jak słyszę co lemingi pier….. o ruskach ( chociaż żadnego na oczy nie widzieli ) to uszy więdną …

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niestety większość społeczeństwa daje sobie wyprać mózg przez propagandę Kremla. W normalnym świecie i w Polsce i w Rosji ludzie by żyli jak pączki w maśle, a granica byłaby niemal symboliczna. Niestety u władzy jest za dużo psychopatów i ludzi ze złą wolą i ciągnie się ta umysłowa bieda od wieków.

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Piechota – źle piszesz, jeśli chodzi o propagandę Kremla w stosunku do Rosjan to mylisz się, bo obiektywnie patrząc co rząd nadwiślański robi w kwestiach związanych z Rosją nie można go traktować inaczej niż z wrogością lub przynajmniej niechęcią. Jeśli z kolei piszesz o propagandzie skierowanej w stronę Polaków to zapomniałeś o głównym nurcie zachodniej (USA-Niemcy-Izrael-itp itd) dezinformacji jeszcze bardziej wypierającym mózgi ciężko już powiedzieć że Polakom, ale raczej tubylcom – bo coraz mniej ludzi identyfikuje się z tym krajem…

reotak1
Użytkownik
reotak1

wszelkie napięcia na tej linii to robota polityków, jeśli prawdą jest, że Majdan miał za zadanie rozbicie coraz bliższych stosunków Rosyjsko-Niemieckich, które zagrażały interesom USA w Europie. Co prawda akurat dla Polski zbytnia przyjaźń Niemiecko Rosyjska też nie jest zbyt bezpieczna.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

I jak tu ludziom wytłumaczyć ze dyma Nas korona brytyjska i tępy jankes ???!!!