Polska Grupa Górnicza podnosi ceny wraz z wejściem dodatku węglowego

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1119

Co prawda odpowiednie rozporządzenia mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku dni, ale samorządy są już zobowiązane do przyjmowania wniosków od obywateli o wypłacanie im dodatku węglowego. Problem w tym, że jego wprowadzenie zbiegło się z dużą podwyżką cen w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.

Początkowo rządzący zamierzali wprowadzić cenę maksymalną na węgiel dla gospodarstw domowych, która miała wynieść maksymalnie 996,60 zł za tonę. Ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nie zdążyła jednak wejść w życie, a premier Mateusz Morawiecki już przyznał się do porażki tego systemu.

W związku z tym przyjęto nową ustawę, tym razem wprowadzającą dodatek węglowy. Będą mogły otrzymać je gospodarstwa domowe używające źródeł ogrzewania takich jak kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Dopłata do zakupu węgla wyniesie więc 3 tys. zł. Samorządy już zaczęły zresztą przyjmować wnioski od obywateli, chociaż Ministerstwo Klimatu i Środowiska dopiero w najbliższych dniach ma wydać odpowiednie rozporządzenia w tej sprawie.

Tymczasem wraz z wejściem w życie dodatku węglowego swoje ceny w sklepie internetowym podniosła Polska Grupa Górnicza. Największy producent tego surowca w naszym kraju właśnie dzisiaj opublikował więc swój nowy cennik. W niektórych przypadkach cena produktów wzrosła aż o 40 proc.

Spółka twierdzi, że ma to związek z ujednoliceniem cen węgla pozyskiwanego z różnych kopalń, a także z rosnącymi od początku roku kosztami wydobycia. Tym samym tona węgla w e-sklepie PGG S.A. kosztuje teraz średnio 1,2 tys. zł.

Na podstawie: RMF24.pl, Bezprawnik.pl, Sklep.pgg.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.08.2022 16:14

    I tak oto ,,dodatek,,został ,,zeżarty,,inflacją…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.