Polska firma z zakazem działalności we Francji

Opublikowano: 26.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1180

Polskie przedsiębiorstwo transportowe otrzymało zakaz prowadzenia działalności na terytorium Francji. Przynajmniej przez najbliższy rok firma nie będzie mogła przewozić towarów przez terytorium tego kraju, bo miała naruszyć obowiązujące przepisy socjalne dotyczące czasu pracy i odpoczynku kierowców.

Zakaz został nałożony przez prefekta regionu Region Centralny – Dolina Loary na południowy zachód od Paryża. Jak informuje portal miesięcznika „Nowy Przemysł”, firma począwszy od 1 lutego 2021 roku nie może więc prowadzić działalności na francuskim terytorium. Kara została zaś nałożona po inspekcji Regionalnej Dyrekcji ds. Środowiska, Planowania i Mieszkalnictwa (DREAL).

Urząd dopatrzył się szeregu nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednego z polskich przedsiębiorstw. Dotyczą one zwłaszcza nieprzestrzegania ustawodawstwa socjalnego, a dokładniej niezapewniania kierowcom odpowiedniego czasu jazdy oraz odpoczynku zatrudnionych kierowców. W ten sposób Francja ma walczyć z wypadkami drogowymi, nieuczciwą konkurencją i dumpingiem socjalnym.

Ogółem przez cały ubiegły rok DREAL przeprowadził dokładnie 510 kontroli, podczas których sprawdzonych zostało 2,9 tys. tachografów pojazdów. Blisko 10 proc. z 640 naruszeń stwierdzonych w ubiegłym roku odnosi się do zagranicznych firm transportowych, świadczących usługi z zakresu przewożenia towarów.

Przedstawiciele polskiego biznesu nie przyjmują jednak do wiadomości wyjaśnień francuskich władz. Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa kontrole za element niszczenia polskich przedsiębiorstw, działających zresztą nie tylko w branży transportowej. Ambasada Francji w odpowiedzi stwierdziła, że działania urzędów nie łamią prawa Unii Europejskiej.

Na podstawie: WNP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

“Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa kontrole za element niszczenia polskich przedsiębiorstw, działających zresztą nie tylko w branży transportowej”

Normalnie geniusz!! FAjnego sobie wybrali na przywódcę. Zwykle ludzie na przywódcę wybierają najmądrzejszą jednostkę, najbardziej zaradną itp…. no wniosek taki że oni są poprostu głąbami!