Polska bez gazu? Jak przetrwamy zimę

Opublikowano: 03.05.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 525

Polska ma w tej chwili poważny problem, którego społeczeństwo nie odczuje jeszcze przez kilka miesięcy, gdyż nasze państwo zgromadziło pokaźne rezerwy gazu. Niedobór surowca możemy odczuć dotkliwie jesienią, kiedy zacznie się sezon grzewczy. Co prawda rząd twierdzi, że obecne braki uzupełni rurociąg Baltic Pipe, którego otwarcie planowane jest w październiku, jednak na ten moment nie ma jeszcze zakontraktowanych dostaw, a chętnych w Europie jest wielu. Nie ma również wątpliwości, że nowe źródła dostaw gazu będą dużo droższe, co prędzej, czy później przełoży się na sporą podwyżkę cen tego surowca, a to z kolei będzie miało wpływ na wzrost cen w Polsce, co jeszcze pogłębi szalejącą inflację. Z drugiej strony Rosja od dawna była wysoce niepewnym dostawcą surowców energetycznych, ponieważ Kreml nadużywał wiodącej pozycji eksportera paliw do Europy, aby wywierać presje polityczne, a nawet szantażować poszczególne państwa wstrzymaniem dostaw. A wiec istotnym jest fakt, ile może kosztować nas wolność energetyczna i czy rzeczywiście warta będzie swojej ceny? O tym w programie Piotra Korczarowskiego z cyklu „Dokąd Zmierzamy” opowie Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw, bezpieczeństwa energetycznego i polityki energetycznej.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.