Polscy dziennikarze wciąż ignorowani przez Zełenskiego

Opublikowano: 22.03.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3040

Dziennikarze z Polski ponownie odnieśli się krytycznie do traktowania ich przez administrację ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Od końca stycznia nie są oni bowiem wpuszczani na jego konferencję, gdy tymczasem zachodni żurnaliści zadają w ich trakcie dosyć kuriozalne pytania.

Pierwsze doniesienia o ignorowaniu polskich dziennikarzy pojawiły się pod koniec stycznia. Tomasz Dawid Jędruchów z TVP pisał wówczas, że po raz kolejny Zełenski nie wpuścił na swoją konferencję przedstawicieli polskojęzycznych mediów. Wówczas w spotkaniu z ukraińskim prezydentem mógł natomiast uczestniczyć chociażby ich kolega po fachu z Australii.

Dzisiaj ponownie uwagę na ten problem zwrócił wpierw Marcin Wyrwał, korespondent Onet.pl znany z relacjonowania wojny na Ukrainie już od ośmiu lat. Na „Twitterze” napisał wprost, że polscy dziennikarze nie są zaproszeni, bo „przecież i tak będą w Ukrainie”, co jego zdaniem jest „słabe”.

Podobny wpis zamieścił Jacek Łęski z TVP Info. „Kolejne spotkanie prez. Zełenskiego z dziennikarzami. Kolejny raz nie było miejsca i czasu dla dziennikarza z Polski” – można przeczytać na „Twitterze” Łęskiego.

Wyrwał i Łęski zwrócili dodatkowo uwagę na fakt, że ukraińska głowa państwa rozmawia natomiast chętnie z ich kolegami po fachu z Europy Zachodniej. Zełenski miał między innymi udzielić godzinnego wywiadu, w którym odpowiadał francuskiej dziennikarce na pytania dotyczące jego życia prywatnego i czasu na czytanie literatury.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. radical3dom 22.03.2022 13:08

    Przypominam że poprawnym jest “..na Ukrainie” pochodzi to na od wskazania, że U-kraia naszego kraju ta kraina leży- u kraja( na skraju Polski) dlatego na ukrainie. Pisze wbrew ostatnim pogłoskom o napominaniu Polaków przez ukrów jak należy mówić!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.