Polregio przygotowuje się do strajku generalnego

Opublikowano: 13.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1193

Od 12 kwietnia 2022 r. Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy rozpoczął pogotowie strajkowe i przygotowania do strajku generalnego.

Jak informuje KolejowyPortal.pl, w związku z brakiem porozumienia w kwestii podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Polregio i podpisanym protokołem rozbieżności kończącym spór zbiorowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno–Strajkowy w Polregio podjął uchwałę w sprawie przygotowań do strajku generalnego we wszystkich Zakładach Spółki oprócz Centrali Spółki.

W związku z powyższym z dniem 12 kwietnia 2022 r. ogłoszono Pogotowie Strajkowe we wszystkich Zakładach Spółki. Związkowcy polecają miejsca pracy oflagować flagami związkowymi.

Strona społeczna oczekiwała podwyżek w wysokości 700 zł od 1 grudnia 2021 roku. Podczas spotkań mediacyjnych, związkowcy byli gotowi do wdrożenia tej kwoty w dwóch etapach 400 zł od 1 grudnia 2021 r. oraz 300 zł od 1 września 2022 r.

Źródło: NowyObywatel.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.