Polowanie na rosyjskich oligarchów w USA rozpoczęte

Opublikowano: 21.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1489

Rząd USA chce przynieść jak najwięcej szkody rosyjskim oligarchom. Myśleli, że uda im się zachować gigantyczny majątek w USA. Mylili się.

Jak donosi „The Independent” rząd Stanów Zjednoczonych gotów jest wypłacać wysokie wynagrodzenie tym, którzy przyczynią się do wskazania majątku i aktywów finansowych rosyjskich oligarchów. Taki informator może liczyć nawet na kolosalną sumę 5 milionów dolarów amerykańskich. Jest tylko warunek, by przedstawione przez niego informacje doprowadziły skutecznie do aresztowania, zamrożenia lub konfiskacji majątku. Informatorzy powinni wiarygodnie wskazać np. miejsca stacjonowania jachtów i innych luksusowych składników majątku oligarchów, którzy weszli zazwyczaj w jego posiadania nielegalnymi metodami lub po prostu przywłaszczając sobie państwowe mienie. Rząd USA liczy na daleko idąca współpracę ludzi, mających wiedzę o majątkach oligarchów, które są „związane z korupcją i rządem Federacji Rosyjskiej”, cytuje „The Independent”.

Oczywiście, są warunki, które trzeba obowiązkowo spełnić, by liczyć na pieniądze od rządu amerykańskiego. O tym, że informacje muszą być na tyle cenne, że doprowadzą zaaresztowania lub konfiskaty majątku już wspomniano. Poza tym majątek musi znajdować się na terytorium USA, należeć do obywatela USA lub być we władaniu amerykańskiej instytucji. Decyzje o wypłacie będą podejmowane oddzielnie w stosunku do każdego przypadku i zatwierdzana personalnie przez ministra finansów USA Janet Yellen.

Jak informuje „The Independent” propozycja tylko na pierwszy rzut oka wygląda na atrakcyjną, jednak w praktyce traci wiele ze swego powabu. Po pierwsze zakończenie postępowania wobec podejrzanego majątku może trwać latami. Po drugie, trzeba mieć na uwadze, że ci, którzy mogliby donieść na oligarchów, będą się po prostu bali – nie każdemu chce się zadzierać z niesłychanie bogatymi i wpływowymi ludźmi.

Rzeczywistość jednak jest taka, że rosyjskim oligarchom robi się na świecie coraz ciaśniej: w Unii Europejskiej już dawno nie mogą czuć się bezpieczni ze swoimi luksusowymi jachtami, willami i samolotami.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Strajk.eu

10

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. polach 21.03.2022 15:53

  A zaczęło się od zmiany pierogów “ruskich” na “ukraińskie” a serio co maja oligarchowie do operacji militarnej na Ukrainie? czy oni ja prowadzą ? z tego co wiem to nie a to tylko pretekst aby ich oskubać bo ktoś już widać chce ich jachty i apartamenty a okazja jest wspaniała dzięki mediom głównego ścieku..

 2. rici 21.03.2022 16:04

  Wedlug mnie to wybuchla wojna na gorze, czyli miedzy starymi zydami takimi jak Rockeffelerowie, Morgan Sacha, czy Rotschild zwiazanymi z frakcja demokratow , a ortodoksyjnymi zydami z chabad do ktorej naleza miedzy innymi zydzi z Rosjii i Europy ktorzy swiezo doszli do majatkow i wplywow a zwiazani sa z frakcja republkanow w USA. Ortodoksyjni powiazani byli z Trampem glownie za sprawa jego ziecia. Izrael stoi w rozkroku i nie wie dokladnie ktorych poprzec.

 3. Maximov 21.03.2022 20:25

  Czy kogoś zupełnie po..bało?
  Jak można oznajmiać, iż będziemy kraść majątek obywateli Rosji w USA?
  Dodatkowo zachęcać do tego i nagradzać donosicieli?
  Zakładać, że i tak został ukradziony bo przecież “…weszli zazwyczaj w jego posiadania nielegalnymi metodami lub po prostu przywłaszczając sobie państwowe mienie.”
  Bez sądu i arbitralnie?
  Wspinamy się na nowe poziomy absurdu…

 4. kufel10 21.03.2022 22:58

  My tu bajdu bajdu a widzieliście co się dzieje z cenami nawozów? Widzieliście jak polskie spółki “wstrzymały produkcję z uwagi na awarie i remonty” ? Akurat wszyscy w tym samym czasie, kiedy jednym z planów obrzezańców było wywołanie biedy i głodu, plan widziałem w połowie 2020 i się zastanawiałem jak to będzie realizowane, zupełnie w to nie wierząc.

 5. robi1906 22.03.2022 10:02

  dokładnie o to chodzi kufel,+cena węglą +cena paliw i gazu, a przy okazji zmiana Konstytucji na dniach, by zaklepać Polskę jak kraj “obojga” narodów. Mamy pozamiatane, jestem już tak zdołowany zidioceniem tego narodu że …..,

  W tym filmiku zobaczycie też nowego ss galiciena z Azowa, to już jest wasz sąsiad, on już jest w Polszy i jak mówi, czeka na kamratów:
  https://miziaforum.com/aiovg_videos/stream-21-03-2022-pilne-pis-zmienia-konstytucje-zeby-zalegalizowac-ukraincow-jako-2-narod-w-polsce/#comment-370214

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.