„Polityka równościowa” za unijne pieniądze

Opublikowano: 06.01.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1908

Politechnika Wrocławska powołała specjalny Zespół do spraw Polityki Równościowej. Jego podstawowym celem ma być wdrażanie „równości”, w tym również „przeciwdziałanie zjawiskom o charakterze dyskryminującym”. Uczelnia utworzyła specjalny organ, aby w ten sposób otrzymać pieniądze od Unii Europejskiej.

Wspomniana politechnika wyszczególniła podstawowe założenia w pracy nowego zespołu. Tym samym celem jego funkcjonowania ma być „wypracowanie założeń i zlecenie przeprowadzenia badań diagnozujących problem nierówności” na Politechnice Wrocławskiej, a także „opracowanie i udział przy wdrażaniu polityki równościowej uczelni”.

W specjalnym komunikacie można także przeczytać, że organ będzie brał „udział w realizowaniu zadań określonych w przyjętej polityce równościowej na PWr oraz inicjował, wspierał czy koordynował działania związane z promocją postaw równościowych i przeciwdziałania zjawisku dyskryminacji wśród studentów, a także pracowników”.

Prof. Karolina Jaklewicz, przewodnicząca wspomnianego zespołu, szczególną troską zamierza objąć obcokrajowców. Jej zdaniem musi się zmienić podejście do nich, ponieważ mają oni nie rozumieć informacji oraz komunikatów przedstawianych im w języku polskim.

Inicjatorzy powołania nowego organu nie ukrywają, że czynią to w celu pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej. „Plan na Rzecz Równości Płci (GEP – Gender Equality Plan)” musi bowiem zostać wdrożony, aby politechnika mogła ubiegać się o fundusze w ramach programu „Horyzont Europa”. Realizację planu nadzoruje natomiast Komisja Europejska.

Na podstawie: PWr.edu.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.